Işıkları yakan AYM üyesi illegalitenin taşeronluğu rolünü içselleştirmiş...

Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Yıldırım darbe çağrısı niteliğinde 'ışıklar yanıyor' sosyal medya paylaşımı ile ilgili olarak;

Siyaset ile hukukun kesişme noktasında bulunan Anayasa Mahkemesi üyesi beyanı ile ihsasi rey'de bulunmuş ve kasabadaki tek oyunun demokrasi olduğu gerçeğini içselleştiremediği deşifre olmuştur. Neyin hukuk neyin siyasal olduğuna dair karar merci Mahkeme üyeliğinden çekilerek meftunu olduğu demokrasi dışı arayışların yarayışlı aparatı olabilir. Mahkeme üyesini meydanlarda bekliyoruz.

Bu olay aynı zamanda Türkiye’deki muhalefet sorununa dair bir krizdir. Demokrasilerde SİYASAL MUHALEFET olması gereken CHP'nin temsil ettiği rol tanımlaması müesses nizami tatmin etmemektedir. CHP liderliğinde kurulan konsorsiyumun TOPLUMSAL MUHALEFETİ de domine etmesi beklenmektedir. Ancak CHP'nin seçkinci ve bürokratik devletçi yapısı toplumsal muhalefet rolü için problem üretmektedir. CHP liderliğinin bulduğu çözüm ise ya Canan Kaftancıoğlu Profili üzerinden ŞEHİR İLLEGALİTESİ ya da Sezgin Tanrıkulu ve Demirtaş üzerinden PKK İLLEGALİTESİ üzerinden Toplumsal Muhalefeti illegal bir çerçevede yapılandırılmaktadır. Hard illegalitenin yetersiz olması durumunda Tabipler Birliği ve bazı odalar üzerinden Legal görünümlü illegal muhalefet üretilmeye çalışılmaktadır.

#AnaYasaMahkemesi Üyesinin açıklaması müesses nizamın CHP 'den beklediği siyasal muhalefeti toplumsal muhalefete dönüştürme görevine BÜROKRATİK bir katkıdan ibarettir.

Engin Yıldırım Beye Hodri Meydan diyoruz.

Meydanlardayiz #15Temmuz gecesi olduğu gibi...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum