Arif Köse /ey kavmim

Arif Köse /ey kavmim

İşgal Güçleri

Bazılarımız soruyor: “İktidarda Ak Parti gibi İslami hassasiyetlere sahip bir parti olmasına rağmen neden milletin manevi, ahlaki gidişatı kötü ve daha da kötüye gidiyor?”

Türkiye’yi Devlet başkanlığından muhtarlığa kadar her yönetim kademesinde ilelebet AK Parti’ye bağlasak bile, emin olun bu milletin gidişatı düzelmez, düzeltilemez.

İktidar dediğiniz aygıt her eve tek tek girip namaz kılın, oruç tutun diyemez ki,

o yöneticiler savunma sanayi, eğitim, ekonomi, sağlık gibi konularla ilgilenir, ülkeyi diğer ülkelerle olan ilişkilerde korumaya geliştirmeye çalışır vesaire.

Kardeşim hadiste ne diyor Peygamberimiz: “Nasıl kişiler iseniz öyle yönetilirsiniz”

MAK Araştırma şirketinin geçen hafta gündem olan anketini gördünüz. Bu milletin

% 14’ü Allah’a inanmıyor, % 25’i Meleklere inanmıyor, % 24’ü Kur’an-ı Kerim’e  inanmıyor, % 37’si Peygamberimize inanmıyor, % 45’i Kadere inanmıyor, % 27’si Öldükten sonra dirilmeye ve hesaba çekileceğine inanmıyor, % 55’i Ramazan ayında oruç tutmuyor,

% 78’i Namaz kılmıyor, % 20’si Dua etmiyor, % 46’sı Halifelik istemiyor, % 10’u Günah işlediğinde pişman olmuyor. % 35’i Gusül abdesti almıyor veya bilmiyor.

 

            Yukarıda belirttiğimiz hadis-i Şerif’e göre, böyle bir milleti bugüne kadar namaz kılan, Kur’an okuyan bir adam yönetmişse, bu ancak Allah’ın bu millete bir lütfudur, realitede öyle olmaması gerekiyor çünkü. Realiteye göre, bu tabloya sahip olan bir ülkeyi başörtüsüne düşman zihniyetin yönetmesi gerekiyor ki o da büyükşehir belediyelerinden başlayarak yavaş yavaş geliyor, ÖNLEM ALINMAZSA.

 

            Eyy AK Partililer, Eyy vakıflar dernekler, Eyy İmam-Hatipler İlahiyatlar, Eyy İmamlar, Eyy Cemaatler, Eyy hatipler, sohbet veren hocalar… Neredesiniz? Milletimiz kafirleşiyor siz neredesiniz? % 45 kadere inanmıyor demek, % 45’i kafirdir bu milletin demek. Nerede sizin eğitimleriniz, sohbetleriniz, çalışmalarınız? Son 50 yılda bu milletin yüzde 45’i kafirleşmişse bunun hesabı imamlardan, vakıf derneklerden, hocalardan hatiplerden sorulur, devleti ayakta tutmaya çalışan hükümetten sorulmaz.

            İmam oto alım satımı yaparsa, vakıf dernek dediğin kurumların tek derdi gıda giyim yardımı yapmak olursa, dini etiketli okullarda hadis inkarcılığı, cinsel çarpıklıklar alıp başını giderse, Allah sizin belanızı verir.

 

            Anlatamıyoruz, müftülüğe gidiyorum, toplumun gidişatıyla ilgili görüştüğüm yetkili imamların çalıştığını söylüyor ve imamların çalışmadığı gibi bir söylemin “ucuz” bir söylem olduğunu söyleyerek üste çıkmaya çalışıyor. Vakıf dernek yetkilisiyle konuşuyorum ahlaki çalışmalar da yapmalarını istiyorum, hala infak ile ilgili ayetler paylaşıyorlar, gıda giyim dağıtmaya devam ediyorlar, atılmış tek bir adım göremiyoruz. O kadar cemaatin sohbetinde kursunda ne anlatılıyor gerçekten merak ediyorum.

Bir ara AHLAK ile ilgili çalışmalar yapacağını umduğum, beni heyecanladıran isme sahip bir derneğin sohbetine gittim, dernek başkanı arkadaşın Erbakan’ı taklit eden siyasi konuşması bitecek te ayet hadis okunacak, toplumsal projelerden bahsedilecek diye beklerken saat 23 oldu, sohbet dedikleri oturum bitti.

 

Ne zaman durumun farkına varacaksınız kardeşim? Toplumunuzun yüzde 45’i kafirleşmiş bu ankete göre. 2 yıldır ey kavmim ismi altındaki çabamızın sebebi budur işte.

Bu anket sonucunun sadece rakamları ortaya konulmamıştı ama vakıa ortadaydı. Paraya tapan, birbirini kazıklayan, kendi milletinin sağlığını düşünmeyerek zararlı kimyasallarla gıda üretimi yapan, siyasi olarak PKK ile aynı tercihi yapan, faize koşan, zinadan kaçmayan… bir milletten başka bir sonuç elde edilmez.

Bu milleti de siyasi iktidar düzeltemez. Dünya tarihinin hiçbir anında yöneticiler halkın ahlakı üzerinde tamamen değiştirici rol oynayamamıştır ama tam tersi her zaman olmuştur. Yani milletin ahlakı, yönetimi her zaman değiştirmiştir, etkilemiştir.

Anne babalar diyeceğim ama çoğu anne babada da bir iş yok, anne baba cahil, çocuğuna ne öğretecek. O saydığım EYY’ler var ya, vakıf dernekler, imamlar, cemaatler, imamhatip ilahiyatlar, mühür sizde kardeşim. Milletin hayrını zekatını siz topluyorsunuz, millete hatiplik yetkisi size veriliyor, milletin çocukları eğitim için sizin önünüze diz çöktürülüyor, mühür sizde Süleyman siz olacaksınız. Ama elinizde mühür olmasına rağmen Süleymanlığı yapmayacaksanız işgal güçleri gibi oraları zaptetmeyin, görev yapacak, milletinin imanını önemseyecek kişiler alsın o mührü.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.