Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

İnanç ve mücadele!

Konyaspor taraftarı yine üzerine düşeni yaptı. Yaklaşık 30 bin kişi Büyükşehir Stadyumunu doldurdu. Futbolcular da üzerine düşeni yaptı. Rakiplerinin kaybettiği haftada mutlaka kazanması gerektiğinin bilincinde bir takım vardı sahada. 

İnanılmaz istekliydiler. İlk dakikadan itibaren müthiş bir baskı kurup Kasımpaşa’yı sahasına hapsetti. Ömer Ali ve Skubiç’in yokluğunda saha içi düzen biraz farklıydı ama herke işini iyi yaptı. Sergen Yalçın’ın sol kanada özellikle yerleştirdiği Volkan Şen, Popov’u rezil etti. Hem çizgiye indi hem merkeze doğru kat edip arka arkaya pozisyonlar buldu ve baskıya Kasımpaşa dayanamadı. Eto’nun Volkan’ın mükemmel getirdiği topu kaleye gönderdiğinde stadyum yıkılır gibi bir coşku vardı. 

Sonrasında her ne kadar kontrollü oynasa da,  Konyaspor rakip kaleye gitmekten hiç vazgeçmedi. Çok iyi pozisyonlar da buldular ama biraz hoyrat davranınca fark bir türlü açılmadı. 

İkinci yarı, Kasımpaşa daha akıllı oynadı. Özellikle orta sahada baskılı oynayıp Jonson ve Mehdi’nin rahat top yapmasını engellediler. Yorulan Volkan da top götürmedi ve Konyaspor 20 dakika adeta kilitlendi. Skoru koruma arzusu daha doğrusu Kasımpaşa’nın etkili oyunundan gol çıkma ihtimali de bunda etkili oldu. 

Neyseki Vedat ve Jahoviç’in girmesi Kasımpaşa’nın daha fazla öne çıkmasını engelledi. Baskının arttığı bir anda içim çok daraldı. Babam Ayetel Kürsi oku demişti. 79’da okudum ve şu binlerce insan üzülmesin diye dua ettim. Şakayla karışık, Kontv’den Ahmet Akbıyık abiye de “bak okudum, üfledim. 85’e kadar gol atacağız” dedim. 85 bitti gol oldu. Harika oldu. Ahmet Abi ile birbirimize bakıp, gülüp kucaklaştık :) 

Benim gibi bir çok insanın dua ettiğine eminim. Bir arkadaşım taa Kırıkkale’den maça geldi. İnanç ve mücadele birleşince herşey olur Allah’ın izniyle.

 Güzel şehrin güzel takımının düşmemesi için herkes elinden geleni yapıyor. Herkese teşekkürler. Özellikle formasının hakkını veren futbolculara ve tabi yine Eto’ya... 

Önceki ve Sonraki Yazılar