Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

''Hepiniz istifa edin!''

Taraftar böyle tepki gösterdi. Şehrin yöneticileri, yönetim, teknik heyet, futbolcular, basın… Hepiniz…


Sadece istifa edin demekle yetinmedi. Koltukları kırıp attılar. Ne kadar üzgün ve öfkeli olduklarını gösterdiler. Koltuk kırmak, insanlara küfür etmek ve yaralanmalara neden olmak çok yanlış olsa da, alınan sonuçlara ve ruh eksikliğine, tepki göstermekte sonuna kadar haklılar.


Bir takım 17 maçta 37 puan toplayıp, 8 maçta nasıl 6 puan alır. Anlamak mümkün değil. Taraftar da anlayamadığı için tepki gösteriyor. Gol atamamak, stres, baskı artık hepsi boş. İnsanlar kandırıldıklarını düşünüyor. Futbolcular demek ki ilk yarı herkesi kandırdı. Sadece göz boyadılar. Hüsnü Özkara göz boyadı. Yönetim aldattı. Konyaspor camiası aldatıldı ve hala aldatılıyor.


Sezon başında, orta sahada bu takımı yönlendirecek bir oyuncuyu takımın içinden çıkaracağız diyen, transferde orta sahaya ve gol bölgesine transfer yapmayan, futbol kariyerinde doğru dürüst golü olmayan Eser gibi isimleri alarak Konyaspor’u elden ayaktan düşüren Bahattin Karapınar ve yönetimi, yanlışlarıyla aldattı.


Devre arasında yardımcısı Atilla Hoca’yı dinlemeyip istifa etmeyen, hırsına yenik düşen, takımda uzun oynamanın hastalık haline gelmesine neden olan Hüsnü Özkara aldattı.


“Mehmet Yıldırım ile devam edeceğiz” diyen, ani bir şekilde birçok yöneticinin haberi dahi olmadan Fuat Yaman’ı getiren yöneticiler hem arkadaşlarını hem camiayı aldattı.


“Bu kadroyu değiştirmeden oynamaya devam edersek ilk 6’ya dahi giremeyiz” demesine rağmen statükocu davranan, cesaret gösteremeyen, heyecan vermeyen, aynı puana sahip Karşıyaka’nın Teknik Direktörü “artık ilk ikinin içindeyiz” derken, kendisi play off’tan bahseden Fuat Yaman aldattı.


Ünal Karaman döneminde inanılmaz işler yapan, şimdi ise Konyaspor’u mağlubiyete sürükleyen isimlerin başında gelen Yusuf Kurtuluş aldattı. Ferdi başoda aldattı.


Atiker ailesi trilyonlar verirken bunu kullanarak ihtiraslarına yenik düşenler aldattı.


Futbolculara büyük borçların olmadığı doğru, ancak basına “hiç borcumuz yok” diyerek futbolcuları hedef gösterenler aldattı (Kaleci Haluk Karşıyaka maçından sonra, 60 bin lira alacağını bağışladığını söyledi).


Aldatma üzerine kurulmuş
ve iplerin kopma noktasına geldiği Konyaspor ile şampiyonluk arasındaki evliliğin kurtarılması için çok önemli tedbirler alınmalı.


Öncelikle yönetim, daha doğrusu Konyaspor’u şu an yöneten 5-6 isim, yönetimi derleyip toparlamalı. Zaten bir grup koptu. Nereye kadar dağılma sürecek.  


Hala ümit var. Bu takım bu ligden süper lige çıkabilir.
Görkem, Yusuf Kurtuluş, Ferdi Başoda, Eser Yağmur, Erdal Kılıçaslan ve Kaleci Recep, takım arkadaşlarına en azından bir süre için tribünden destek verirlerse, Konyaspor evliliğini kurtarabilir.


Yoksa mahkeme kuruldu.


İzmir takımları yakında kararı ilam eder.

 


Not:
Konyaspor Basın Sözcüsü Cengiz Yönet’in basın toplantısı da son derece anlamsızdı. Kendisi net ifadelerle “dimdik ayaktayız, istifa falan yok” dese de bu toplantıyı tek başına yapmaması gerekiyordu. Moralini en çabuk düzeltmesi gereken tüm yönetimin birlikte mesaj vermesi gerekirdi.

Önceki ve Sonraki Yazılar