Hepimiz Mehmetçik’iz…

16 Ekim Salı günü “Haydi, askerlik şubelerine…” diye başlayan bir yazı yazmıştım.

Son 48 saat içerisinde yaşanabilecek gelişmeleri tahmin ettiğim için sınır boylarında vatan topraklarını kanlarıyla sulayarak koruyan Mehmetçik’lere destek olabilmek için milletimizi askerlik şubelerine dilekçe veya bölgede görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına yanlarında olduğumuzu göstermek için destek mektupları yağdırmaya çağırmıştım.

Bugünkü yazımın başlığı ise “Hepimiz Mehmetçik’iz”. Gece, gündüz dağlarda nöbet tutan, emperyalistlerin sinsi ve hain planlarına karşı, ölümü göze alan bu evlatlar hepimizin... Biz, bu günlerde yanlarında olmayacağız da, ne zaman olacağız?

Onlar bizim çocuklarımız!

Bizler için, bu vatan için, gecenin ayazında, güneşin kavurucu sıcağında, sınır boylarında görevdeler. Hepsinin adını “Mehmetçik” olarak bildiğimiz bu kahraman kardeşlerimize desteğimizi gösterelim. Evet, gün birlik ve beraberlik günü, dayanışma günüdür. Artık bıçak kemiğe dayandı. TBMM’den tezkereyi çıkaran hükümet gereğini yapmalıdır. PKK canileriyle birlikte Kuzey Irak’ta adları Türk kamuoyunda “Dansöz” olarak bilinen sözde yerel yöneticiler de boğulmalıdır. Bizler, hem hükümete, hem de canileri inlerinde boğmaya hazırlanan şanlı Türk Silahlı Kuvvetleri’ne destek olmak için Askerlik Şubeleri’ne koşmalı, bu vatanın bir tek çakıl taşını bile yerinden oynatmayacağımızı kanıtlamak adına gönüllü asker olduğumuzu kayıtlara geçirtmeliyiz.

Son günlerde artan terör olayları hepimizi derinden etkiliyor.

Bu kapsamda bizler ne yapabiliriz?

Geçen hafta yazdım, yine yazıyorum.

Askerlik Şubelerine gönüllü askerlik başvuruları yaparak, her Mehmetçiğe bir mektup göndererek, evlerimize Türk Bayrağı asarak desteklerimizi gösterebiliriz. Oturalım, elimize kâğıt kalemi alalım; oğlumuza, kardeşimize, sevdiğimize neler söylemek istiyor isek, duygularımızı kâğıda dökelim, ekine bir bayrak koyalım ve askeri birlik adreslerine gönderelim. Haydi, askerlik şubelerine koşalım, hem gönüllü asker olduğumuzun dilekçesini verelim, hem de mektuplarımızı bırakalım.

Zarfın üzerine alıcı adresi olarak sadece "MEHMETÇİK" yazalım.

Altına da adresini ekleyelim. Gittiği adreste, mektuplarımız sıra ile komutanları tarafından askerlere dağıtılsın. Eminim ki dağıtılacaktır da… Ben engelliyim. Askerlik görevimi yapamadım. Aşağıya bazı adresler vereceğim. Değişik adresleri bilenler, herkesin katılmasını isteyenler, bildikleri başkaca "birlik, kıta, bölük" vb. adresleri eklesin ve bu çağrıya… PKK canilerini ve bölgedeki işbirlikçilerini akıttıkları kanda boğacak bu sınır ötesi operasyonda Türk milletini yanında görmek isteyen Mehmetçiğe bundan güzel manevi destek olmaz.

 

İşte bazı adresler!

 

Komando Tugay Komutanlığı ZİNCİRDERE – KAYSERİ. Komando Tugay Komutanlığı BOLU. Komando Tugay Komutanlığı SİİRT. Komando Tugay Komutanlığı TUNCELİ. Dağ ve Komando Tug. K.lığı HAKKARİ. 23 .Jandarma Sinir Tumen K.lığı ŞIRNAK. Jandarma Komando Tabur K.lığı HOZAT – TUNCELİ. Jandarma Ozel Harekat Grup. K.lığı TUNCELİ. 51.Motorize. Piyade Tugay K.lığı HOZAT – TUNCELİ. İç Guvenlik A.K.lığı – BİNGÖL. İç Güvenlik Tugay Komutanlığı ŞIRNAK. Piyade Tugay Komutanlığı ERCİŞ – VAN. Dag. Komd. Tug. İc. Guv. Tb. K.lığı YÜKSEKOVA – HAKKARİ. Motorize Piyade Tugayı BİNGÖL. İc Guvenlik Tugay Komutanlığı ADAKLI – BİNGÖL. Motorize Piyade Tugayı LİCE. Motorize Piyade Tugayı SİLOPİ. Motorize Piyade Tugayı SARIKAMIŞ.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum