Hedefteki isim Musa Arat mı?

Konya Büyükşehir Belediyesi ve zabıta birimi önümüzdeki hafta yoğun bir mesai geçirecekler..

Kurban Bayramı nedeniyle şehirde kötü görüntüler oluşmaması için bahçelerde parklarda önlemler alacaklar.

İşporta kaldırma, ruhsat iptal etme gibi konularda oldukça başarılı olan zabıtamız yine önemli bir sınav verecek.

Verecekleri bu önemli sınavda kendilerine başarı diliyor başka bir konuyu kendilerine buradan iletiyorum.

Sayın Zabıta yöneticileri sayenizde Konya'da herkes mendil ticaretine girmek üzere.

Her trafik lambasında mendil ve gül satan kişilerden bıktık usandık.

Trafik lambaları dilenciden mendilciden geçilmiyor.

Bir lambada aldığımız mendili diğer lambada başka bir mendilciye vererek bu işten en az zararla çıkmaya çalışır hale geldik.

Yoğun ısrarlar, cama vurmalar, parmaklarını tavandan kapı koluna kadar süzerek indirme gibi durumlarla karşı karşıya kalıyoruz.

Gece yarılarında köfte ekmek yapıp evine ekmek götürmeye çalışan adamlarla uğraştığınız kadar size zahmet bu işlerle de biraz uğraşın.

Milleti trafik lambalarında dilendirmeyin. Sizden rica ediyorum.

UĞUR İBRAHİM ALTAY KIRGIN

Uğur İbrahim Altay ve Fatma Toru'ya yapılan karalama kampanyalarıyla ilgili Ak Parti İl yönetimini ve Milletvekillerini sessiz kaldıkları için eleştirmiştim.

Uğur İbrahim Altay'a "Şehirde siyasiler tarafından yalnız bırakıldığınızı düşünüyor musunuz?" diye sorma fırsatı yakaladım ve aldığım cevap gülümseme eşliğinde "Onu muhataplarına sormak lazım" oldu.

Uğur Başkan biraz kırılmış sanki. Dava arkadaşlarının kendisini yalnız bıraktığını düşünüyor gibiydi.

Eminim ki Meram Belediye başkanımız Fatma Toru'da hemen hemen aynı şeyleri düşünüyordur.

Milletimiz zor bir sınav veriyor. Kimse etliye sütlüye bulaşmak istemiyor.

Madem öyle, şehir efsanesi haline gelen yanlış bir bilgiyi de düzeltelim;

Devekuşları kafasını tehlike anında korktuğu için toprağa gömmez. Yumurtalarını saklamak için sığ delikler yapan devekuşları tehlike anında ilk önce yavrularını kontrol etmek için kafalarını kuma sokarlar, daha sonrada savunmaya geçerler.

İnşallah bundan sonra şehrimizin değerlerine hakiki devekuşu davranışı misali sahip çıkılır.

Cumhurbaşkanımızın bile "At izi it izine karışmamalı" dediği bir ortamda iftiralara karşı samimi insanları koruyup kollayalım.

Davalarda samimiyet ve teşkilatçılık bunu gerektirir.

KONYA'DA SİYASET DİZAYNI YAPILIR MI?

Son zamanlarda kulislerde ve yerel basının değerli köşe yazarlarının ağzında "Konya'da siyaset yeniden dizayn edilecek" lafı var.

Konya ve siyaset denilince akla yıllardır Ak Parti gelir. Yani böyle bir dizayn olacak olursa bu dizaynın Ak Partide olacağı aşikardır.

Oda hedefin ucuna Musa Arat'ı koymak demektir.

Fetö temizliği bitmeden Konya'da Musa Arat'ı görevden almak akıllarda soru işareti bırakacağı gibi dolaylı olarak Ahmet Davutoğlu'nu da zor durumda bırakır. Parti içinde fitne arayanların gözü kulağı Ahmet Davutoğlu ve Konya'da. Bu nedenle partiye zarar vermemek adına hele ki kamuoyunda bunun altyapısını yapmadan böyle bir ihtimalin gerçekleşmesi mümkün gözükmüyor.

Ankara'dan aldığım duyumlarda; sadece Konya için değil tüm Türkiye'de il teşkilatlarının masada olduğu ilerleyen zamanlarda değişiklik olacağını ama zamanlamanın çok ama çok önemli olduğunu belirtiyor.

Siyasette bir gecede nelerin değişeceğini hepimiz biliyoruz. Şehrimiz adına herşeyin hayırlısı olması temennimle. Tüm İslam alemine hayırlı bayramlar diliyorum. Selametle

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum