Hangi suçtan dolayı öldürüldüler?

İnsanlık tarihi zalimlerin, mazlumların kanıyla çizdiği kara tablolarla doludur. Ama zulüm hiçbir zaman payidar olmamıştır ve olmayacaktır da. Zalimler er veya geç cezalarını bulurlar. Tüm zalimlerin başına gelenler İsrail’in başına da mutlaka gelecektir. Tarihi kan ve zülüm üzerine kurulan İsrail, kurulduğu ilk günden beri insanlık onurunu ve izzetini ayaklar altına alacak şekilde katliamlar sergiledi. Çocukluğumdan beri hiç gündemden düşmeyen İsrail-Filistin, İsrail- Lübnan meselesi yakın bir zamanda da düşeceğe benzemiyor.

Son zamanlarlarda İsrail’in iki askerinin kaçırılmasını bahane ederek Gazze ve Lübnan’da yaptığı tek taraflı katliamlar, dünyada insan onuru taşıyan tüm bireyler tarafından nefretle kınandı ve kınanmaya da devam ediyor. Yapılan bu alçakça saldırılar ne kadar bir savaş gibi gösterilmeye çalışılsa da bunun bir savaş olması mümkün değil. Savaşın tarih boyunca hatırlanan kısa tarifi askerler arasında yapılanıdır. Buradaki yapılan ise çocuklara, kadınlara, yaşlılara ve savaşamayacak insanlara saldırmaktır, bunun adı savaş olamaz. Bunun adı olsa olsa soykırımdır yok etmedir ve katliamdır.

Seydişehir her konuda olduğu gibi bu konuda da duyarlılığını göstererek yapılan bu zulmün ve soykırımın fotoğraflarını bir resim sergisi açarak gösterdi. Seydişehir Belediyesi önündeki sergi her akşam saat 16–23 saatleri arasında halka sinevizyon gösterimi ile sunuluyor.

Binlerce resmin sergilendiği Filistin’le Dayanışma ve Destek Sergisi’ndeki görüntüler insanların hafızasından silinmeyecek şekilde. O tarihi anları bakıp da zulme karşı çaresizlikten ağlayan yürekleri nefretle bakan o gözleri hiçbir şey yapamamaktan dili tutulmuş insanları, yüzüğünü küpesini çıkararak yardım etmek isteyen bayanları, babasından yardım için para isteyen bebeleri görmek yaşanan olayları göstermeye yetiyordu.                                    

Yanıbaşında duran çocuğunu korumak için ateş etmeyin, ateş etmeyin, diyerek bağıran babanın gözü önünde vurulup yere yıkılan  cansız bedenlerin görüntüleri, üzerine bomba yağdırılan emzikli çocuğu, aile fertlerinin tümünün öldürüldüğü ve ölü annesinin göğsüne yaslanarak ağlayan çocuğu ve buna benzer binlerce trajik görüntüleri…                                                                                                                                                   

Dünyada ki tüm onurlu ve izzetli insanların zihnine kare kare işlenmiştir bir gün mutlaka bunun hesabı sorulacaktır. Dünya devletleri belki sesini çıkaramıyor ama dünya halklarının bu kini çok yakında İsrail’i yok etmeye yetip artacaktır.

Artık eskiden Komünizm, Faşizm, Ateizm vs. insanlığın düşmanı idi. Şimdi insanlığın baş düşmanı Siyonizm’dir. İnsanlık bu düşmanı çok kısa zamanda çok iyi tanıdı hem de unutmayacak şekilde tanıdı. Sizler, hiçbir günahı olmayan bu çocukların  hangi suçtan dolayı öldürüldüğünü  hesabı  sorulmayacak mı zannediyorsunuz yoksa?

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.