Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

HAKEME RAĞMEN ANCAK BU KADAR!

Yine Türk futbolunun rezaletlerine tanık olduk. Geçen hafta sonucu hakem tarafından belirlenen maçtan sonra sözde en “iyi” hakemi Fenerbahçe maçına verdiler. Ağlak takımın başkanı maç öncesi çıkıp bu sezon yaşadıkları rezaleti örtbas etmek ve Fırat Aydınus’u baskı altına almak için “mızırdanınca” yaşanacaklar az çok belli olmuştu. Sözde büyük takımların bu taktiği uygulayıp kazanmadığı ya da yenilmekten kurtulmadığı maç, neredeyse yok gibi çünkü. Düzen maalesef böyle işliyor. 
 
Önce Fenerbahçe’nin kırmızı kartını vermedi. Sonra da yüz kişiye sorsan 80’inin “bir şey yok” diyeceği bir pozisyonu fırsat bilip Konyaspor’u 10 kişi bıraktı. Cevabı harika bir gol atan Fofana verdi ama Yeşil Beyazlılar ilk yarıyı yine konsantrasyon kaybı yüzünden berabere tamamlamak zorunda kaldı. 
 
İkinci yarı, 10 kişi olmasına rağmen Fenerbahçe’nin üzerine gitmeye korkmayan Konyaspor, savunmada da dikkatliydi. Ayev girene kadar da çok zorlanmadı. Kaleci Serkan da arkadaşlarının yetmediği pozisyonlarda süper işler yaptı. Tüm oyuncular enerjisinin çok üstünde oynadı. Aykut Hoca Yatabare’yi alıp eksik olmasına rağmen hücum bölgesinde basınca Fenerbahçe dakikalar geçtikçe döküldü. 
 
Fırat Aydınus, Fenerbahçe’nin golünü hakkı olarak iptal etti ve Konyasporlular derin bir nefes aldı. Maç orada bitmişti zaten. 
 
Konyaspor 10 kişi kalmasa bu maçı yüksek ihtimalle kazanırdı. Önüne gelene yenilen, kadrosu ve oyun anlayışıyla Konyaspor’dan üstün olmayan bir takımdan şu durumda üç puan almak lazımdı ama hakeme karşı beraberlik de iyi sonuç. 
 
Aykut Hoca ve 65 dakika canla başla oynayan oyuncularını tebrik etmek gerek. 

Önceki ve Sonraki Yazılar