Güven Öten: Taraftarlarımız rahat olsun, gereken yapılacak

Güven Öten: Taraftarlarımız rahat olsun, gereken yapılacak

“Biz zaten maksimum 3-4 oyuncu düşünüyoruz” diyen Öten, “Tüm taraftarlarımızın içi rahat olsun. Hocamız zaten gerekeni söyledi. Biz de onun direktifleri doğrultusunda yönetim olarak gerekeni yapacağı” dedi

Konyaspor Basın Sözcüsü Güven Öten, en fazla 3-4 transfer düşündüklerini belirterek, nokta atışı yapacaklarını söyledi. Kayacık Tesisleri'nde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Konyaspor Basın Sözcüsü Güven Öten, transfer konusunda taraftarın rahat olmasını istedi.

TEKLİFLERİMİZİ YAPIYORUZ, BEKLİYORUZ

Güven Öten, "Tabii ki transfer döneminde takip ediyoruz, gereken şeyler mukakkak yapılacaktır. Bundan kimsenin endişesi olmasın. Teknik ekibin bize bildirdiği süreçte ilerliyoruz. Piyasayı biliyorsunuz; yeni açılan transfer dönemlerinde rakamsal noktada çok afaki noktalarda. Biz tekliflerimizi yapıyoruz, kenara çekilip bekliyoruz. Burada Konyaspor'un bir kuruşu bizim için hepimiz için çok önemli. Bugün Anadolu'daki takımlar arasında da günlük transfer yapan bir takım da yok” dedi.

3-4 OYUNCU DÜŞÜNÜYORUZ

“Biz zaten maksimum 3-4 oyuncu düşünüyoruz” diyen Öten, “Takımımız 25 kişiyle kampa gitti. Bu sayı oldukça yüksek. Anadolu takımlarında 13-14 kişilik takımlar biliyorum ben. Hocamızın da gözlemleyeceği, kampta bakacağı kişiler var. Futbol şubemiz bu konuda çok titiz davranıyor. Nokta atışıyla, hata yapmadan en iyisi muhakkak olacak. Tüm taraftarlarımızın içi rahat olsun. Hocamız zaten gerekeni söyledi. Biz de onun direktifleri doğrultusunda yönetim olarak gerekeni yapacağız" ifadelerini kullandı.

YAYINCI KURULUŞ

Öten yayıncı kuruluş Beınsports’un durumuyla ilgili olarak, “Her sene yayıncı kuruluşla ilgili çeşitli söylentiler çıkıyor karşılıklı maddi çıkarlar doğrultusunda. Ben bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Oturmuş bir sistem var. Bu saatten sonra bir şey değişmez. Ne yayıncı kuruluş bu işten çıkar ne de farklı bir grup bir işe girebilir. Bunlar uzun vadeli olacak yatırımlardır. Hemen şu anda bir gelişme olsa sezona bile yetişmez. Biliyorsunuz decoderler vs… Yani bir noktada uzlaşılacağına biz eminiz. İnşallah kulüplerin bunda maddi kaybı olmaz. En büyük temennimiz o. Biz işin o tarafına bakıyoruz” diye konuştu.

BANKALAR BİRLİĞİ

Türkiye Bankalar Birliği’nin futbol kulüplerinin borç yapılandırmasıyla ilgili olarak yapılan çalışmaları da değerlendiren Güven Öten şunları söyledi:” Korkunç katrilyonluk borçlarında yanında bizim gibi kulüplerle pek ilgili değil. Ama bize de böyle bir teklifte bulunurlarsa yönetim kurulumuz, başkanımız konuyu değerlendirilir. Konyaspor’un rahatlaması açısından, şartlar, imkanlar bize uyarsa memnuniyetle tabi ki bu da değerlendirilir. Sonuçta 3 kulüp için bu kanun çıkmamıştır. Geleceklerdir ama dediğim gibi herhalde borç durumuna göre bu sıralama yapılıyordur. Biz gitmiyoruz onlar geliyor böyle böyle yapılandıralım, düşünüyor musunuz diye. Bugünün şartlarına göre şartlar uygun olur kriterler tutarsa tabi ki her kulübün yaptığı gibi yönetim kurulumuz karar verirse düşünebiliriz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum