Gidenlerin ardından ağlamak

Gidenlerin ardından ağlamak ne fayda

 

Bugün parmakların klavyenin tuşlarına dokunmak istemiyor sanki hava çok sıcak insanlar kaç gündür sıcağın verdiği yorgunluğu yaşıyor.

Sonunda kiloların birazından kurtulmaya karar verdim. Sevgili Cildiye Uzman Doktorumuz İbrahim Delice bu konuda bana yardımcı oluyor. Geçen gün İbrahim Bey’in uyguladığı akupunktur yöntemini denemeye karar verdim. İkinci haftaya girdim. Şu ana kadar çok faydalandığımın farkındayım.  Tabi sevgili Doktorumla Sohbet ederken Bevliye Uzmanı Kürşat Pekdemir Bey’in Hatay’a tayinin çıktığını öğrendim.

Kürşat Bey’i Ereğli’ye geldiği günden beri tanıma fırsatını buldum. Bana göre adam gibi adamlardan bir tanesiydi. Beyefendiliği, insanlığı, yardımseverliği, işinde mahareti ve her hastasına insan olduğu için değer veren bir kişilikti. Gidişiyle arkasında çok dostunu boynu bükük bıraktığını biliyorum.

Kürşat Bey’i Ereğli halkı gibi mesai arkadaşları da çok sevmişti. Biz de seni çok sevmiştik Kürşat Hocam, annenin rahatsızlığından dolayı gittiği öğrendim. Bu da senin ne kadar değerli bir insan olduğunu gösteriyor. Annenin yanında olmak ona hizmet etmek istemen kadar güzel bir şey olamaz.  Düşünüyorum da annelerini huzur evlerine gönderen binlerce insanı, Kürşat Bey’in yaptığı onurlu davranışı ayakta alkışlıyorum.

Sevgili Hocam Ereğli’ye çok şey verdiniz. Sizin hastanede dışında da Ereğli insanı için yaptıklarınızın şahidiyim. Bize geçen halklarını helal et. Seni unutmayacağız. Ereğli’de bıraktığın binlerce dostlarında seni unutmayacak.

Şefkat Eli Derneği Başkanı Dursun Ali Kaban Hocama “Kürşat Bey’in tayinin çıkmış” dediğimde “ilk iptal olan tayininde iki gün ağladım ama bu sefer ağlamayacağım” dedi. Dudakları bunları söylerken gözleri ve yüreğinden geçenleri hissetmek hiçte zor değildi.

“Hakkında bana neler söylersin” dedim. “söyleyecek sözüm yok” dedi. bu çok şeyleri anlattı bana, Şefkat Eli Derneğine verdiğin büyük katkılardan dolayı çok teşekkür ederim.

Yolun ve Umudun açık olsun Kürşat Hocam…

ADEM BAŞARIR BEY KONYAYA TAYİN OLDU

Tayin dönemimi hüzün dönemimi anlamadık gitti. Emniyette de tayinler devam ediyor. Sevgili emniyet Müdürümüz Adem Bey’de Konya’ya geldiği yere geri gitti. Konya Emniyet Müdürümüz Salih Tuzcu Bey elleriyle Adem Bey’i Ereğli’ye getirdi. Vakti dolmuş demek ki tekrar yanına aldı.

Sevgili müdürüm seni özleyeceğiz nasıl senden önce gidenleri özledikse, yazılarımızla bilmeyerekte olsa sizi üzdümse affedin. Ama sizde bizde kamu için çalışıyoruz. Başarılarının devamını diliyorum. Dostluğumuz daim kalsın…

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.