Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Galibiyet Olsun da...

 

Yine çalkantılı bir hafta geçirdi Konyaspor camiası. Yaklaşık üç sezonluk istikrarın ardından gelen hocayı 9 haftada gönderdi. Keşke böyle olmasaydı ama gönderilmeyi de hak etmişti. Başarısızlığı tetikleyen unsurların dışında kendisi de ciddi hatalar yaptı. Özellikle otoritesinin sarsılmasına, yardımcısının “yenmesine” müsade etmesi sonunu hazırladı.

Mehmet Özdilek de gelecek hocalar içinde en uygunlarından biriydi. İlk maçında kadroda fazla oynama yapmadan sert oyuna yönelik motivasyonla takımı hazırlamış. Konyasporlu futbolcular top rakipteyken kolay oyuna müsaade etmediler. İlk yarı iyi baskı kursalar da özellikle Patrick Eze’nin pozisyon alma hataları golün gelmemesinin önemli sebeplerinden biriydi.

İkinci yarı daha yoğun bir baskı vardı. Konyaspor sürekli ceza sahasına topu sokmaya çalıştı ancak kazanamama nedeniyle yaşanan panik basit pas hatalarına neden oldu. Muhteşem oynayan Mehdi de olmasa baskının sonucunu alamayacaklardı. Bu kadar baskı ya savunmaya ya da kaleciye bata yaptıracaktı. Kaleci Hakan’ın hatası faciaydı. Miloseviç iyi takip etti ve kritik golü attı.

Golden sonra savunmayı sıkı tutarak ileri çıkmaktan da geri durmayan Konyaspor, rakibin baskı kurmasına engel oldu.

Seyircisiz son maç çok önemliydi ve çok kritik bir galibiyet aldı Konyaspor. Üç puan olsun da nasıl olursa olsun. Sivas’tan gelecek puan ya da puanlar Yeşil Beyazlılar’ı çok rahatlatacak.

Bu kulüp ve bu takım hak etmediği şeyler yaşadı. Hak ettiği yere gelmesi için özellikle yönetimin çok akıllı davranması gerekiyor. Gerisini Özdilek halledecek gibi görünüyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar