Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Galatasaray’a acımayın!

Torku Konyaspor, haftalardır alınan beraberlikler dışında kötü bir grafik sergiledi ve iç sahadaki Gaziantep yenilgisiyle tabiri yerindeyse “dip” yaptı. Yani daha aşağısı ya da alınacak bir kötü sonuç daha takımı düşmenin en büyük adaylarından biri yapacaktı.

Fakat yine disiplinsiz, teknik direktöre göre oynayan, rehavete kapılma hastalığı olan ve ihtiyacı olduğunda istediği maça konsantre olan Türk futbolcusu ve onlara uymak zorunda kalan yabancılar yine kendilerinden bekleneni yaptı. Onlardan beklenen, haftalardır aldıkları kötü sonuçlardan sonra “düşmemesi gereken” takımlardan biri olduklarını göstermeleriydi. Duyduğuma göre alacaklarının bir kısmı da ödenince zihin olarak rahatlamış bir Konyaspor, tam tersine stres altındaki Bursaspor’u deplasmanda yendi.

Şimdi ki soru şu: “Acaba Torku Konyaspor bu hastalığını yani en çok ihtiyacı olduğu anda kazanma hastalığını Galatasaray maçında bir kenara bırakacak mı?”

İki açıdan bakalım:

  • Konyaspor, Bursa’dan üç puan aldığı için biraz rahatladı. Bu nedenle futbolcuların kendilerini gösterme amacı dışında Galatasaray maçı çok anlam ifade etmiyor.
  • Galatasaray açısından ise şampiyonluğun büyük ölçüde kaybedilmesinin ardından Beşiktaş’ın da geriden gelmesi Şampiyonlar Ligi şansını zora soktu. Bu nedenle ellerinden geleni yapacaklar.

Buna göre Galatasaray gelip saldıracak, oynayacak, Drogba ve Sneijder coşacak ve kazanıp gidecekler. Fakat bu böyle olmamalı. Torku Konyaspor, istikrarsız bir takım. Akhisar ve son haftalarda yine ümitlenen Kayserispor gibi iki ters takımla iç sahada oynayacak. Fazla açık alan bırakması muhtemel Yaralı Aslan’dan puan alınmazsa kalan haftalarda yine kabus görülebilir.

Konyaspor, stres yaşamadığı bu haftayı çok iyi değerlendirmeli. Zaten aynı renkte olan Galatasaray’ı Kayserispor gibi, mutlaka yenmesi gereken bir rakip gibi görmeli ve maçta her şeyini ortaya koymalı. Yani Galatasaray’a acımamalı ya da boyun eğmemeli. İkisi de önemli hastalıktır.

Eğer iyi mücadele edilirse önümüzdeki haftalara da ümitvar bir Konyaspor ile girilir.

Twitter: @selmansel

Facebook: selman.akyuz

[email protected]

Önceki ve Sonraki Yazılar