Fransa'nın 11 Eylül'ü oldu, ya müslümanların ki

     İspanya'nın en ünlü aktörlerinden Willy Toledo'nun Fransa'nın başkenti Paris'te radikal dincilerin gerçekleştirdiği iddia edilen katliam sonrası yaptığı açıklamalar ülkede büyük tartışmalara neden oldu.

    "SİZ HİÇ GÜRÜLTÜ ÇIKARMADAN ÖLDÜRÜYORSUNUZ"

    İspanyol aktör Toledo sosyal medyada paylaştığı mesajlarında "Charlie Hebdo" saldırısının arkasında günde milyonlarca kişiyi öldüren batının olduğunu savundu. Aktör Willy Toledo mesajında "Siz hiç gürültü çıkartmadan günde milyonlarca kişiyi öldürüyorsunuz, onların bu olaylar karşısında sessiz mi kalacağını düşündünüz" dedi.

    "HERKES BAŞINI ÖNÜNE KOYMALI"

    Pentagon ve NATO'nun bombalı saldırılarının ülkeleri bile yok edecek düzeye geldiğine dikkat çeken ünlü aktör, "Bu olaylara karşı eleştirilerimi dile getireceğim, amacım sadece sizin de hafızanızı tazelemektir" açıklaması yaptı. Paris'deki saldırıyı lanetlediğini, şiddetle kınadığını da hatırlatan İspanyol aktör bu katliam ile herkesin başına önünü koyarak iyi düşünmesi gerektiğini ifade etti.

     Cumhurbaşkanımız, Sayın R. Tayyip Erdoğan:

-Bu vesileyle, terörün dininin ya da milliyetinin olamayacağını ve hiç bir gerekçeyle mazur gösterilemeyeceğini bir kez daha vurgulamak istiyoruz.

-Paris'te yaşandığı türden terör saldırıları, farklılıklara tahammülsüzlüğün ve nefret söylemlerinin yol açtığı gerginlikler, dini ve kültürel farklılıkları düşmanlık gerekçesi olarak sunma girişimleri karşısında hepimizin ortak tavır sergilemesi büyük önem taşımaktadır.

    Başbakanımız, Sayın Ahmet Davutoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:

-Bu haber hepimizi derinden üzdü ve etkiledi. Her şeyden önce şunu ifade etmek isterim. Biz Türkiye Cumhuriyeti olarak gerekçesi ne olursa olsun her türlü teröre ve şiddete karşı açık ve net tavır almış bir ülkeyiz.

-Bu saldırıyı da bu terörü de en güçlü şekilde kınıyoruz ve bu zor günde Fransız halkının yanında olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Hiçbir gerekçe bu tarz bir terör faaliyetini mazur gösteremez.

-Bu saldırının İslam ile İslam dini ile herhangi bir şekilde irtibatı kurulamaz. İslam dininin yüce değerleri bu tür saldırıları kesinlikle tecviz etmez. Bunlara cevaz vermez. İslam ile bu faaliyetler arasında kurulacak her türlü irtibat yanlış olacaktır"

     Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Fransa'da yaşanan saldırıyla ilgili açıklama yaptı. Saldırıyı kınayan Görmez, "Tüm insanlğa yapılmış bir saldırı." diye konuştu. Görmez'in açıklamalarından satır başları şöyle;

* Müslümanlar olarak terör ve şiddete dayalı hiçbir eylemi tasvip etmemiz mümkün değildir

* Terör hadiselerinde İslami simgelerin kullanılması bizi rahatsız ediyor.

* Bütün insanlığı bu ateşi söndürmeye davet ediyorum. 

    ONE MINUTE: 59. 60. VE 61. Hükümetin Başbakanı, 10. Cumhurbaşkanımız olan, Sayın Recep Tayyip Erdoğan bey son katıldığı Davos Zirvesi'nde İsrail Başbakanı Şimon Perez'e  ve Dünya'ya şunları söylemişti:

-Sayın perez benden büyüksün. Sesin çok yüksek çıkıyor. Biliyorum sesinin çok yüksek çıkması bir suçluluk psikolojisinin gereğidir. Benim sesim bu kadar yüksek çıkmayacak, bunuda böyle bilesin.

-Öldürmeye gelince siz öldürmeyi çok iyi bilirsin. Plajlarda ki çocukların nasıl vurulduğunu çok iyi biliyorum.

-Ülkenizde başbakanlık yapmış iki kişi: 'tankların üzerinde Filistin'e girdiğim zaman kendimi bir başka mutlu adlediyorum.' diyen başbakanlarınız var.

-Bu zulme alkış tutanlarıda ayrıca kınıyorum.Çünkü, bu çocukları, bu insanları öldürenleri kalkıpda alkışlamakta ayrıca bir insanlık suçudur. Bakınız burada bir gerçeğide kenara atamayız. Tevrat 6.maddesinde derki: 'öldürmeyeceksin!'. Burada öldürme var.''

     Sayın R.Tayyip Erdoğan Bey'in, 2009 yılında Davos'da hem Perez'e hemde dünya liderlerine   'Kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla' demiştide, herkesin bir kulağından girdi diğer kulaklarından çıkmıştı. O çıkış bugün yaşananları anlatan en güzel bir çıkıştı.

    Hiç bir dünya lideri, Cumhurbaşkanı'mız, Başbakan'ımız, Diyanet İşleri Başbakanı'mızın ki gibi doğru ve değerli bir açıklama yapamadılar, yaklaşım sergileyemediler.

    Biz müslümanlar, yıllardır bu aktörün söylediklerini çok söyledik. Fakat batılı yöneticiler ve islam düşmanı olanların anlaması için kendilerinden birisimi söylemesi gerekirdi?

     Binde biri kendi başlarına geldiğinde, 'ABD'nin 11 Eylül'ü', 'İngiltere'nin 11 Eylül'ü', 'Fransa'nın 11Eylül'ü' denildi. Batı, kendilerinin sebep oldukları binlerce acıyı  müslümanlara yaşatırken, 'müslümanların 11 Eylül'ü' hiç denilmedi. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.