FETÖ’NÜN TEMELİNDE CHP ZİHNİYETİ VAR

Ülke olarak yine yeniden zor günler geçiriyoruz.

Aslında millet olarak biz zor günler için doğmuşuz da haberimiz yok.

Bu topraklarda yaşamanın en ağır bedellerini ödemeye dün de razıydık bugün de razıyız.

Ama nereye kadar razıyız? Ya da bu iş hep böyle mi gidecek diye de düşünmüyor değiliz.

Toplum olarak ağır hasarlıyız; bu topluma evlenip, yuva kurup yeni bireyler katmak dahi bazen düşündürücü oluyor. İnsan hem kendi hem de ülkesinin geleceği adına endişe ediyor.

Kemoterapi gören kanserli bir organa yeni bir hücre ya da doku katmak kadar ürkütücü bir şey olamaz sanırım. Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi kanser temizlenmezse yeniden nükseder.

CHP'LİLER KANDIRILMADI AMA SEBEP OLDULAR

Şimdilerde Ana Muhalefet Partisi mensuplarından "Biz bunlara kanmadık, en başından beri karşıydık" cümlesini fazlasıyla duyuyoruz.

Evet kanmadınız. Ama bugün FETÖ denen örgütün en baştaki sorumlusu sizin geçmişinizdeki zihniyettir.

Yahu Cumhuriyetin kurulduğu ilk yıllardan itibaren o kadar din düşmanlığı yaptınız ki bu ülkede cemaatlerin tarikatların hepsi yer altına çekildi.

Bu ülkede insanlar evlerindeki Kur'an'ları mezarlara gömdü ve bu millete "o dönemde sadece mezarlıklar aranmıyordu" dedirttiniz.

Eğer Milletin inancıyla bu kadar uğraşmasaydınız Cemaat denilen FETÖ, bu ülkede kapalı kapılar arkasında cemaat kurabilir miydi?

İndirilmiş din, uydurulmuş dine dönüşür müydü?

Vebaliniz çoktur hiç öyle "biz kandırılmadık" falan demeyin.

AK PARTİ'NİN EĞİTİMDEKİ BAŞARISIZLIĞI SEBEPLER ARASINDA

Bu ülkede FETÖ’nün doğuşu iki büyük nedene dayanır. Biri yukarıdaki İslami inancı yaşayanlara karşı kurulan baskıdır. Diğeri ise eğitimde izlenen yanlış politikalardır.

Uluslararası ekonomi örgütü olan OECD'nin 33 ülkede yapmış olduğu bir araştırmada Türkiye okuduğunu anlamada 31. sırada imiş.

Ne kadar kötü bir eğitim sistemimiz olduğunu başka tezlerle anlatmaya gerek görmüyorum.

Devlet okulları olarak gerekli eğitimi veremediğin için ve öğrencileri yarış atı gibi o sınavdan o sınava koşturduğun için bu FETÖ denen yapı ağabeyler-ablalar ile 4-5 kişilik özel derslerle öğrencilerin beynini yıkadı.

Milletimizde "Aman çocuğum okusun, büyük adam olsun" diyip bu yapıya destek verdi. Dershaneye gönderecek parası olmadığı için yavrularını bunların kucaklarına attılar.

Dershaneler ve FETÖ okulları da devlet okullarının yetersizliği ve eğitim sisteminin gerekliliği sonucunda ortaya çıktı ve buralarda beyin yıkama ve hipnoz süreçleri başladı.

Bu eğitim sistemini Ak Parti oluşturdu demek aptallık olur fakat Ak Parti hükümeti iktidara geldiği günden beri öyle basiretsizce eğitim politikaları izledi ki bu milleti bunların kucağına atıverdi.

2002 yılından bu yana hemen hemen her yıl eğitim sistemi ve sınav sistemi değişti. Düşünsenize Hüseyin Çelik'i biz yıllarca Milli Eğitim Bakanı olarak o koltukta oturttuk.

Kimse alınmasın, gücenmesin. Kandırıldık falan tamam ama eğitimde çuvalladık. Hata üstüne hata yapıldı.

Japonya ve Finlandiya eğitimde çığır açmış ülkeler. Oralardaki sistemi bu ülkeye adapte etmek çok mu zordu?

Zor falan değildi. Zor olsaydı bu ülkede harf inkılabı yapıldığında zor olurdu. Dünyada bir gecede harf inkılabı başka nerede yapılmış ki? Bu ülkede yapıldı, biz onu bile aştık. Ya da aştığımızı sanıyoruz.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum