Fenni Fırın açıldı: Büfe sayısı 50 olacak

Fenni Fırın açıldı: Büfe sayısı 50 olacak

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Fenni Fırın Ekmek Fabrikası'nın açılışında yaptığı konuşmada, Konya'nın su, ulaşım ve ekmekte en ucuz şehir olma hedefine önemli bir katkı sağlayacaklarını belirtti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya'nın su, ulaşım ve ekmekte en ucuz şehir olma vizyonunu gerçekleştirmek amacıyla hayata geçirilen Fenni Fırın Ekmek Fabrikası'nın açılışını gerçekleştirdi. Açılışta konuşan Başkan Altay, tesisin modern yapısıyla Türkiye'nin en modern tesislerinden biri olduğunu vurgulayarak, Fenni Fırın'ın şehirde ekonomik ve sağlıklı ekmek üretimi konusunda önemli bir role sahip olacağını belirtti.

f4.jpg

Başkan Altay, Fenni Fırın'ın tarihine de değinerek, 1927 yılında şehrin ekmek ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulan ancak 1985 yılında yıkılan tesisin, bugün modern ve geniş bir alanda hizmet veren bir tesis olarak yeniden hayata geçirildiğini ifade etti. Başkan Altay, "Fenni Fırın, Konyalı bir firmamız tarafından baştan sona üretildi. Bu referansla Türkiye'nin farklı şehirlerine örnek olacak bir tesis. Ayrıca, gençlerimizin zihinlerinde bu markanın yer etmesini arzu ediyoruz" dedi.

f3.jpg

Fenni Fırın Ekmek Fabrikası'nın mevcut 5 bin 400 metrekarelik alanda hizmet verdiğini belirten Başkan Altay, 72 milyon liraya mal olan tesiste günlük 80 bin üretim kapasitesi bulunduğunu ancak şu an itibariyle 48 bin ekmek üretildiğini açıkladı. Başkan Altay, 25 büfede satışa sunulan ekmeklerin ilerleyen süreçte üretim kapasitesine bağlı olarak artacağını ve yeni hatlarla destekleneceğini sözlerine ekledi.

f2.jpg

Programa, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, AK Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç ve AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Asım Ceyhan da katıldı. Açılışın ardından Başkan Altay ve protokol üyeleri, tesisin detaylı incelemelerini gerçekleştirdi. Fenni Fırın Ekmek Fabrikası'nın, Konya'nın ekonomik ve kaliteli ekmek üretimine katkı sağlaması bekleniyor.

f1.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum