Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Fenerbahçeli ve Beşiktaşlı çirkefler

Hemen Beşiktaşlılar ile Fenerbahçeliler ve bu takımlara duyduğu sevgi Konyaspor’un üzerinde olan Konyalılar, bana yine sallamaya başlayacak. Umurumda değil. Evet Fenerbahçe’nin de Beşiktaş’ın da bir kısım haysiyetsiz taraftarı, bir haftadır çirkeflik yapıyor. Ha bilmeyenler için söyleyeyim: Çirkef, iğrenç ve bulaşkan demek.

 

Fenerbahçelilerle devam edelim. Kendi takımlarında yıllarca futbol oynamış, sayısız gole imza atmış, şampiyonluklar yaşamış, efsane futbolcusu Aykut Kocaman’ı şikeye teşvik etmeye, psikolojik baskı altına almaya çalışıyorlar. “Evet Hoca, seçimini yap. Kendi takımın mı şampiyon olsun, yoksa Beşiktaş mı?” imasıyla çirkin kampanyalar yapıyorlar.

 

Sosyal medyada çok sevdiği bir camia tarafından haysiyetine leke sürülmeye çalışılıyor. Diğer tarafta ise Kasımpaşa’yı yenemediği için sinirden ne yaptığını bilmeyen Gezi Zekalı Beşiktaş taraftarı var. Kupa maçında elendikleri için kuyruk acıları var. “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganlarına “Ya Allah, Bismillah” şeklinde cevap alıp yerlerine oturdukları için de acıları var. üstüne bir de rakipleriyle kritik bir maça çıkacağız. Pisliklerini bulaştırmadan dururlar mı?

 

Neymiş? Aykut Kocaman, Fenerbahçe’ye yatıp şampiyon yapacakmış. Akılları sıra gaz verip, Hoca’nın sinirlerini bozup, Fenerbahçe’ye karşı normal oyununu oynatmayıp yenilmesini bekliyorlar. Yahu daha geçen sene Konyaspor, Fenerbahçe ile berabere kalıp adamları şampiyonluk yolundan uzaklaştırdı. Daha önceki senelerde çalıştırdığı takımlarda defalarca galibiyeti var.

 

Tamam futbol camiası pis ama sizin kadar değil. Haysiyetiyle bu sektörde çalışan insanların ilk sıralarında da Aykut Kocaman geliyor. Belki bazen bu İstanbul takımlarına yenilmesinin sebebi oyuncularını fazla motive etmesi bile olabiliyor.

 

Konyaspor yenebilir, puan alabilir ya da Fenerbahçe’ye kaybedebilir ama Konyaspor taraftarının Aykut Hoca’nın haysiyetinden hiç şüphesi olmayacaktır. Umarım Kocaman da bu dedikoduları yayan iki takıma da yakışmayan çirkef taraftarların iğrençliklerine aldırmıyordur. İnsan oğlu etkilenir, sinirlenir ama bu maç çok önemli. “Her takım kazanmak için sahaya çıkar” diye temel bir kural var.

 

Kazanın, kazanalım, sussunlar. 

Önceki ve Sonraki Yazılar