Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

FATİH TERİM KONYASPOR’U İZLEYİP UTANSIN

Aykut Kocaman ilginç bir karakter. İki hafta önce yeni transferlerin neden geciktiğini sorduğumda “gecikmenin sorumlusu benim. Zaman zaman iyi oynasalar da bu oyuncuların tam anlamıyla takıma adapte olması zaten 3-4 ayı bulur” demişti. O açıklamayı görenler galiba yeni transferleri çok fazla oynatmayacak diye düşünmüştü. Yine şaşırttı.

Antalyaspor maçında Jonsson’un oynamasını hiç beklemiyordum. Volkan Fındıklı’nın top çalma performansında düşüklük olsa da bir anda kesmesi sürpriz oldu. Aynı öngörüm sinir bozan futboluyla herkesin tepkisini toplayan Mehmet Uslu için de geçerliydi. Neden ısrarla oynattığını sorduğumda “bir iki maç kötü oynadı diye değiştirmem” demişti. Ama dedim ya; ilginç bir karakter. Hem Uslu’yu hem de Volkan’ı, belki kendisiyle de çelişerek kenara oturtmasına rağmen takımın düzeninde bozulma olmadı. Douglas’ın zaten sorun çıkarmayacağını biliyorduk ama Jonsson’un performansı gerçekten göz doldurdu.

İlk yarı Aykut Kocaman yine sihirli formülü Antalya’ya da uyguladı. Sanki elinde bir bayıltıcı, uyutucu sprey var. Savunmaya çekilip adamların yüzüne sıkıyor. Rakip o ilacın etkisiyle “lan bunlarda bir şey yok. Saldırayım, bitireyim işi” deyip enerjisini ve zihnini yoruyor. İkinci yarıya aynı hızda başlamak isteyen rakibe tokat gibi hücum futbolu geliyor ve her maçta da bir sürpriz oyuncu mutlaka çıkıyor.

Beşiktaş maçında yıldız olan Bajic bu maçta kenara otururken gol görevi Ömer Ali’deydi. Skubiç ile öyle güzel kanat organizasyonları yaptılar ki Antalyalı futbolcular şaşkınlıkla seyirciler ise hayranlıkla izledi. İki gol de harikaydı. Eto’nun golü maçın başında Antalya stadından beni arayıp ‘hocam Konyaspor 3-1 yenecek’ diyen muhabir dostum Adem Akalan’ın tahminini doğru çıkarmaktan başka bir işe yaramadı.

Rangelov’un golünde de süper paslaşmalar vardı. Bayram öncesi harika bir hediye oldu. Türk milleti olarak bayramlarda büyüklerimizin elini saygıdan dolayı öperiz. Konyaspor kendisine saygı duymayan olursa gücünden dolayı elini işte böyle öptürüyor. Antalya bükemediği bileği öptü. Bu ligde Konyaspor’un elini öptürmeyeceği takım yok. Bükemedikleri bileği öpecekler.

Bu harika takımdan kimseyi milli takıma almayan Fatih Terim utansın. Helal olsun büyük Konyaspor. Helal olsun Aykut Kocaman. Hayırlı, keyifli, mutlu bayramlar

Önceki ve Sonraki Yazılar