Ey Türk Gençliği!!!

   Ey Gençler! Uyanık olalım. Türk Tarihini, Anadolu Tarihini, Osmanlı Tarihini ve son yüzyıllık tarihimizi çok okumalı, öğrenmeli ve iyi bilmeliyiz.

   Atatürk ne dedi?’’Bir Türk Dünya’ya bedeldir.’’ Atatürk bir Türk’ün dünyaya bedel olduğunu kendisi gösterdi. 2002’den sonra Lider Recep Tayyip Erdoğan Bey’de, bir Türk’ün dünyaya bedel olduğunu gösterdi. Erdoğan:’’Dünya beşten büyüktür. One minute, one minute; siz sahildeki masum Filistinli çocukları öldürmeyi çok iyi bilirsiniz! Bölgede, İsrail’e nükleer silah serbestte, diğerlerine gelince neden yasak oluyor? Yüzlerce yıl Kara Afrika’yı sömürdünüz! Haksız yere 500 milyon müslümanın kanına girdiniz….’’dedi.

   Atatürk’ün, Gençliğe hitabesini yıllarca okuduk ve ezberledik. Fakat, kimlere söylendiğini, kimlerin ne yaptığını es geçtik, atladık, uyutulduk. Atatürk’ün hitap ettiği kesim; Atatürk’ün arkasına sığınıp, dış güçlerle işbirliği yapan, bu ülkeye en çok zarar veren kesimdir. Bu kesim halen gaflet içerisindedir.

   Atatürk’ün kastettiği zararlı kesim; Adnan Menderes, Turgut Özal, Necmettin Erbakan ve Recep Tayyip Erdoğan ve onun gençliği dışında ki çevrelerdir..

   Geçmişte bu ülkeye ve halkına zarar verenler, zararlarını örtmek, kapatmak için okuttu, ezberletti. Esasın da bu hitabeti şimdi daha çok okumalıyız. İktidar 15 yıldır; cumhuriyete, devlete, halka ve yönetenlere kastetmek isteyen çevrelerle mücadele halindedir.

    İktidar, 15 yıldır devletini, halkını koruyandır. İstiklâlimize ve Cumhuriyete kastedecek düşmanlar onun için siyasi iktidarla çatışmaktadır. Ak Parti İktidarı; cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zapt etmek, bütün tersanelerine girmek, memleketin her köşesini bilfiil işgal etmek isteyenlerle mücadele etmektedir. Gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde olan bu çevreler ki; Ak Parti iktidarı değil, dış güçlerle işbirliği yapan çevrelerdir. Hattâ işbirlikçi çevreler, vesayet çevreleri; şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit etmektedirler. Amaçları;. Ak Parti iktidarını zayıflatmak, Milleti fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşürmektir.

   Ey Türk Gençliği! Ata türk ne dedi? kimler ne yaptı?

   CHP’ye, HDP’ye, MDP’ye, kurumlara, basına hükmeden, söz geçiren egemen güçler Atatürk ve arkadaşlarına kim bilir ne acılar çektirdiler?

   Kim bilir geçmişte zorla, tehditle, hileyle onun  yüreğini sızlatan, inciten, onuruna dokunan hangi planları uygulattılar. Durup dururken bir derdi olmadan kim içerdi!  Birçok şeyi ona zorla yaptıranlar onu dert sahibi yaptılar. Söyleyeceği  çok şeyler vardı; sadece ‘Beni Türk Hekimlerine Emanet ediniz!’’ dedi ve gitti.  Hiç birini halkına söyleyemeden sırlarıyla gitti.

  Gazi Mustafa Kemal’in yanında olmayanlar, ondan sonrada onun yanında olmadılar. Sadece sözde ondan yana oldular. Özde değil sözde Atatürkçü oldular. Atatürkçülük  sözle olmaz, icraatla, yorulmakla, çalışmakla terlemekle olur.

   Atatürk’ün Nutuk’ta söylediklerini, Gençliğe Hitabesi’nde söylediklerini hayata geçirmediler. Körü kürüne Batıcılık yaptılar. Halkından, devletlerinden uzak, Batı’ya yakın oldular.

   Bu mesajı doğru alamayan, anlayamayan CHP, bazı siyasiler, iş adamları, devletin bazı  kurumları, bir kısım basın, bazı akademisyenler, bazı çevreler ülkesinden, halkından yana değil egemen dış güçlerden yana oldular.

   Atatürk’ün mesajını doğru alan, doğru algılayanlar, değerlendirenler göreve geldikleri günün zorluklarını göze alıp vazifeden kaçmadı. Görevlerinin başında istikbal, istiklal, Cumhuriyet ve devlete zarar veren güçlerin olduğunu hiç akıllarından çıkarmadılar.

   Bu mesajı doğru alan yönetimler, gaflet, dalalet, hıyanet içerisinde hiç olmadılar. Şahsi menfaatlerini, siyasi çıkarlarını halkının ve  inançlarının üstünde tutmadılar.

   Bu mesajı geçmişte; Adnan Menderes, Turgut Özal, Necmettin Erbakan, Alparslan Türkeş, Tansu Çiller, günümüzde Recep Tayyip Erdoğan Bey doğru aldılar.

Yurdun dört bir yanı demir ağlarla, hızlı tren, duble yollarla, otoban ve viyadüklerle örüldü.

78 milyonunda mesajı doğru aldığına inanıyorum. Sözde değil  özde Atatürkçü olalım!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.