Ereğli’de bunlar çok konuşuluyor…

Ereğli fuhuş olaylarının artması ile de gündemde, vatandaşlar; kadın satıcıların pazarlayacakları kadınları, arabalar içinde şehrin değişik mekânlarında açıktan pazarladığını söylüyor. Fuhuş sektöründekiler öyle pişkinler ki inanılır gibi değil, polis suçüstü yapmadan yakalayamıyor.

Ereğli’de fuhuş aileleri tedirgin eder seviyeye gelmişken 14–15 yaşında olduğu belirtilen bir kızı zorla alıkonmak ve fuhuş yaptırmaktan dolayı bir şebekenin kızla beraber yakalandığı alınan bilgiler arasında. Bundan sonraki iddialar tüyler ürpertici, zorla fuhuş yaptırılan kız ve beraberindekilerin ifadelerinde bu olaya karışanlar arasında bazı polislerin de olduğunu söylemesinin, fuhuş işinde mahkemenin seyrini değiştirdiği belirtildi. İddialar bununla da kalmıyor, mahkemenin gizli oturumla yapıldığı, Ereğli Emniyeti’nden olaya karıştığı söylenen polislerin teşhisi için resimlerinin istendiği sızan bilgiler arasında, eğer bu olay gerçekten bu safhada ise, iddialar doğru ise bu olaya karıştığı söylenen polis memurlarının hemen kızağa çekilmesi gerekmektedir. Ereğli Emniyet Müdürlüğü de bu konu hakkında kamuoyunu bilgilendirmekle yükümlüdür. Yapmasalar bile yapabileceklerinin söylenmesi dahi Ereğli içinde şok etkisi üretmiştir.

Bu konu ile ilgili açıklamaların bir an önce yapılması gerekmektedir. Bu dedikodular Türk polisini yıpratır. Üç beş kendisini bilmez kişinin şerefli ve onurlu bir kurumu töhmet altında bırakmaya hakkı yok. Açıklamaları bekliyoruz…

***

Gelelim TOKİ’deki işleri yapanlara… Ereğli TOKİ inşaat alanında öyle kimseler taşeronluk yapıyormuş ki, söylenenlere inanmak istemiyorum ama iddialar ciddi. TOKİ birilerinin arpalığı olmuş. İddia edildiğine göre bazı siyasetçiler kendilerinin hiç alakası olmadığı işleri alıp, işi dışarıdan getirdikleri firmalara yaptırıyorlarmış veya getirdikleri firmalara işleri aldırıyorlarmış.

Siyasetçiler iş yapmayacak değil elbette, kendi işlerini devam ettirecekler. Hatta kendi iş alanları üzerinde ihale alma, iş yapma hakkına da sahipler. Ama kendi işleri ile alakası olmayan işleri alıp, bunları Ereğli dışından getirdikleri firmalara yaptırmaları veya firmalar çağırıp işleri aldırmaları ve bu şekilde gelir elde etmeleri ne kadar doğru? Bunu yaparken de ellerindeki siyasi gücü kullanmak acaba ne kadar ahlaki?

Bu iddialar karşısında iş yapan şahıslar “Siyasetçi iş yapmayacak mı?” diyorlarmış. “Bu işi Konya’dan gelenler adına takip ediyoruz” deniyormuş. İyi de kardeşim TOKİ’den iş alan her şirket Ereğli’den bir siyasetçi bulup işlerini mi takip ettiriyor? Kimse kimsenin işini babasının hayrına takip etmez hele günümüzde…

Bu işleri yaptığı iddia edilen ve konuşulan isimleri ve hangi siyasi partinin desteği ile bu işi yaptıklarını burada yazmak bize düşmez, onlar kendilerini biliyorlardır.

Siyasetin daha temiz kalması için sizler ellerinizi çekin kendinize ait olmayan işlerden ve dedikodulara da son verin. Dedikoduların dahası da var, ama biz sınırları zorlamayalım. Şimdilik bu kadarı yeter.

 

***

Konuşulan diğer bir konu iki kardeş öğretmenin tayinlerinin Ereğli’de kalması karşılığında aldıkları daireler, kimden ve nasıl aldıkları da konuşuluyor. Benim burada merak ettiğim parası olmayan gariban öğretmenlerin durumu, bunların daire alacak paraları yok, ne olacak, tayinleri çıkıp istemedikleri yere gidecekler öyle mi?

***

Ereğli’de konuşulan bir diğer konu ise bir müdürün bir kuyumcunun arabası ile aynı kuyumcunun bilmem nerede olan yazlığında tatil yapmış olması. Helal olsun

Ereğli bunları konuşuyor, Sanayi ve Ticaret Bakanı’nın gelip gitmesi bile bunların önüne geçmedi.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.