Engelliler adına yardım toplayanlara dikkat! Paranın nereye gittiği belli değil

Engelliler adına yardım toplayanlara dikkat! Paranın nereye gittiği belli değil

Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı, "Bizim adımıza para toplayanlara itibar etmeyin, biz dilenci değiliz. Topladıkları paralar nereye gidiyor bilmiyoruz" uyarısında bulundu

3 Aralık Dünya engelliler günü dolayısı ile açıklama yapan Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı, "Bizim adımıza para toplayanlara itibar etmeyin, biz dilenci değiliz. Topladıkları paralar nereye gidiyor bilmiyoruz" uyarısında bulundu

Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı, "Biz engelliler olarak hayatın her zaman içinde yer aldık almaya devam edeceğiz. Engelleri nedeni ile eve kapanan bizim insanımız artı bu düşünceleri bir kenara bırakmış. Kendisi ile barışmış, hata tebessümle ümitle bakmaya başlamıştır. Her sağlıklı bireyin potansiyel bir engelli olduğu insanımız aklından çıkmamalı Engellilerin hayata olan tüm engelleri ortadan kaldırılmalı ve onların hayatının her kademesine kolaylık sunulmalıdır" diye konuştu.

mihci-bugun-sagliklisiniz-peki-ya-yarin.jpg

Adımız kullanılarak para toplanması üzüyor

Kendilerini üzen tek şeyin isimlerinin kullanılarak para toplanması olduğuna vurgu yapan Başkan Mıhçı, "Derneğimizle ve bizimle ilgisi olmayan kişiler dernek ismimizi kullanarak vatandaşlardan para topluyor. Bu para nereye gidiyor bilmiyoruz. Ama üstüne basa basa vurgulamak istiyorum ki biz para toplayan dergi yada mecmua satarak gelir elde eden bir dernek değiliz. Bu art düşünceli insanlara karşı halkımızı uyarıyoruz. Paranı bize değil bu dolandırıcılara gidiyor. Biz dilenci gibi para toplayan bir dernek değiliz. Bağışçılarımız var Devletimiz var Şükürler olsun ki onlar bizi hiç yalnız bırakmadı’ dedi. Mıhçı tüm Engellilerin Engelliler gününü kutlayarak ‘Fiziksel engel hayata engel olmaz ama düşünce engeli, vicdan, merhamet engeli hayat yaşatmaz’" diyerek akıllara kazınacak bir mesaj verdi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.