Endiseli Modernler, Öfkeli Sekülerlere dönüştü…

 

Bir sosyolojik vaka olarak Endişeli Modernler, Öfkeli Sekulerlere dönüştü, kinleri arttı ve husumetleri de Cumhurbaşkanı Recep Tayyib Erdoğan'a yönelmiş durumda. Sahi, Recep Tayyib Erdoğan sahneden çekilince husumet kime yönelecek? 
Ben söyleyeyim;

Değiştir Mutedeyyinat, 
Tatlısu Muhafazakarları, 
Hoşnutsuz Liberaller, 
Non-Siyasal Figurler...

24 Haziran Seçimleri…

Pazar günü binlerce yıllık Türk Devlet Geleneğinin imbiğinden geçmiş ancak 200 yıldır askıya alınmış Devlet Başkanı merkezli devlet sistemimiz tekrar hayat buluyor.  16 Nisan Referandumu ile başlayan süreç 24 Haziranda ete kemiğe bürünecek. Hayırlı olsun. Tabiki süreci ete kemiğe büründürecek olan necip milletimizin kadim irfanından beslenen basireti.

Dualı milletin 2 güzide şahsiyetinin sözleri ile bu bahsi kapatmak istiyorum;

İlki Şairlerin Sultanı, iman ve aksiyon adamı Büyük Doğunun Mimarı Necip Fazıl’ın mürşidi Abdulhakim Arvasi’ye ait;

'Hiçbir amelime güvenmiyorum. Lakin Allah'ın düşmanlarına düşmanlığım var.'

İkincisi ise Şehid Muhsin Yazıcıoğlu’na ait;

‘Ben milletin iradesinden yana tavrımı koymak istiyorum. ‘Müslümanların iktidarına engel oldunuz!’ sözünü size söyletmeyeceğim.’’

Evet; Allah’ın düşmanlarına düşmanlığımız var mı?

Verdiğimiz oy ile Müslümanların iktidarına engel olacak mıyız?

HDP Barajı Aşabilecek mi?..

HDP, Kasım 2015 seçimlerine benzer bir eşikte.  Belli oldu; İslamsız Kürtlerin oyu yetmeyecek. Muesses Nizam, HDP’nin barajı aşması için herşeyi yapıyor. Açığı İslamsız Türkler (Beyaz Türkler) ile kapatmaya çalışacak. LGBT gibi marjinal unsurlar da dahil herkesin oyuna talipler. HDP İstanbul Milletvekili adayları Ahmet Şık, Şehriban Alkış, Tülay Korkutan ve Hasan Atik İstanbul’da bulunan Trans Misafirhanesi’ni ziyaret etmesinin ardından Hevi LGBTİ Derneği’ni ziyaret etmesini bile haberleştirmekten çekinmiyorlar. Demek ki kriz çok ciddi boyutta.

CHP’nin 2-3 puanlık bir oyu  HDP’ye kaydırmak için iller bazında simülasyon yaptıkları çalışmaları duyumlanıyor.  HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen'in ödünç oy çağrısı da dikkate alınırsa, kriz üst seviyede…

Göreceğiz, pazara az kaldı.

Suruç, ardından Konya…

HDP’nin Yerel seçimlerde Van ve Diyarbakır’da AK Partinin seçim çalışmalarını engellemeye yönelik şiddete dayalı saldırılarının ardından 24 Haziran seçimlerinde de aynı alışkanlık devam ediyor. Önce Suruç’ta yaşanan vahim hadiseler ardından Huzurun ve Hoşgörünün Başkenti Konya’mızda Erler Mahallesinde AK Parti Milletvekili Abdullah Ağralı’nın da aralarında bulunduğu bir kısım Ak Partililere yönelik saldırılar seçim güvenliği için Doğu ve Güneydoğuda bazı sandıkların taşınması kararının ne kadar doğru bir tedbir olduğunu ortaya koyuyor. Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik Diktatör suçlamasına dair… Diktatörün partisine böyle eylemler yapılmaz, yapılamaz. Yapmaya kimse cesaret edemez.

 Bu zalimler Allah korusun birde devlet gücünü arkalarına alsa demek ki neler yapacaklar...

İYİ Partiye dair…

Meral Akşener ve İYİ Parti seçim sürecinde beklenen heyecanı üretemedi. Bu nedenle ‘Müesses Nizam, Global Monarşi, Üst Akıl’ oyunu tekrar kurdu ve iktidar alternatifliğinden bir level düşürülerek muhalefet liderliği rolü vermek istedi. Bu level düşürmeye Meral Akşener, Teke Tek programında Müesses Nizamı ima ederek ‘Bize (CHP, Saadet ve İYİ Parti) Abdullah Gül’ü aday göstermemiz telkin edildi.’ Cümlesi ile deşifre etti, intikamını aldı.

Seçim süreci bu yönü ile de nev-i şahsına munhasır sonuçlar üretecek.

 

CHP’ye dair…

CHP’nin  2-3 puanı HDP’ye kaydırmak için iller bazında simülasyon yapıldığı duyumları geliyor. Bu çerçevede CHP'li sınıf arkadaşıma; '2-3 puan HDP’ye gidiyor, 3-4 puanda İYİ Partiye kaptırdınız. Giden oylar bir daha gelmezse 2022 seçimlerini de şimdiden kaybettiniz.'  Dedim.

 

CHP’nin stratejik oy kullanma yeteneği kendisini iktidar alternatifliğinden uzaklaştırıyor.

 

Bu seçimin anahtarı GENÇLER….

Kendisini bu ülkenin asli sahibi olarak gören bir kısım zevatın ‘Beyaz Türkler’ oluşturduğu kültürel hegemonyanın tesirinde kalan GENÇLERİMİZ… 15 Temmuzda vatanı için canlarını verebilecek fedakarlığı gösteren gençlerimiz, maalesef üniversite merkezli bir mahalle baskısının tesirindedirler. Üniversite gençliğimizi tedirgin etmek için, karşı mahalleye itmek için Muesses Nizamın işbirlikçileri herşeyi yapmakta. Basiret…

 

Seçim güvenliği ve başarısızlığın mazereti ne olacak?..

CHP’ye danışmanlık yapan bir siyasal iletişimcinin ReTweet ile duyurduğu 'Türkler siyasal görüşlerini açıklamaktan kaçınıyor.'  Seçime yönelik bir olası başarısızlık mazereti olarak değerlendirdik.  Değerlendirmemiz 24 Haziran anket sonuçları istedikleri gibi çıkmadığı için servis edildiği yönünde. Tabi bu mazeret  Pazar akşamına kadar idare eder. Pazar akşamı da Oylar çalınıyor mazereti…

Her başarısızlığı açıklayacak bir mazeret mutlaka vardır.

 

Seçimin Tarafları…

Bu secim, Türkiye'yi okyanus ötesinden Pensilvanyadan Global Monarşi yönetecek diyenlerle; Ankaradan milli irade yönetecek diyenler arasında olacaktır. 

Rabbim hayırlı eylesin.

Kandil Operasyonu…

Anadolunun manevi mimarlarından Şeyh Taha El-Hakkari'nin irsad ettiği yerlerde hüznün sonlanmasına ve Al Bayrağımızın dalgalanmasına az kaldı. Kandil zerdust PKK'nın kontrolünden kurtulmayı ve tekrar İslamla şereflenmesine az kaldı. PKK için psikolojik yıkım olacak. Rabbim aslanlarımızı korusun.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.