Emperyalizmin

Emperyalizmin gerçek yüzü bu işte…


Kaddafi; Soytarılık ve petrol zenginliğinin verdiği şımarıklıkla 41 yıldır Libya’yı yöneten bir çılgın bilinirken son olaylarla da nasıl bir cani ve kasaba döndüğünü hep birlikte gördük..

Ortadoğu da Tunus ve Mısırda yaşanan Halk ayaklanmalarından sonra Libya halkı da ayaklandı ve ülkenin başkenti olan Trablus dışına kadar vardı.

Kaddafî, hava üstünlüğüne dayanarak, bu yerlerin büyük bir kısmında vahşet yapmaya başladı.

Yüz binlerce sivil insan, kan ve ateş içinde kaldı. Birleşmiş milletlerden çıkan kararla Fransa’nın öncülüğünde emperyalistler Libya’ya füzelerle ve uçaklarla saldırmaya başladılar.

Ama, ortaya çıkan bu korkunç bombalamalar da, en azından Kaddafî’nin kendi halkına, sivil halka karşı giriştiği zulümler kadar, insanlık vicdanını yaraladı..

Hatta o kadar ki, bu durum, kapitalist emperyalistlerden bir çok ülkeyi rahatsız etti.

Saldırıların, Kaddafî’nin saldırılarını durdurmak, ve sivil halkın kurtarılması hedefleriyle ilgisinin olmadığı gibi bir tablo çıktı ortaya..

Emperyalist güçler, hem yeni silahlarını sergiliyorlar, hem stratejik üstünlüklerini pekiştirmeye çalışıyorlar ve hem de, başta Müslüman toplumlar olmak üzere, bütün dünya halklarına da gözdağı vermeye kalkışıyorlar..

Ellerine geçirdikleri fırsatı da, Kaddafî gibilerin kendilerine sunduğu, ‘insan hak ve özgürlüklerini savunmak’ silahı..

Bir gün öncesine kadar Kaddafinin gitmesini isteyen dünya,Libya halkına karşı yapılan bu alçak saldırı karşısında dehşete düştü.

Vicdanlarda mahkum edilecek bir saldırı bu. İnsani gerekçeye sığınılarak yürütülen bu iğrenç saldırı bir çıkar savaşıdır.

Libya'ya yönelik saldırıya açıkça ve kararlı bir şekilde karşı çıkıyorum ve lanetliyorum..,

Bu coğrafyanın beyinsizleri yüzünden demokrasi ve insan hakları havariliği adı altında şimdiye kadar neler yapıldığını bizler çok iyi biliyoruz.

Kaddafi'yi etkisizleştirmenin onlarca yolu varken, bir ülkenin daha işgalini asla ama asla normal görmek erdemli insanlara yakışmaz .

Bizler Putin kadar mı bu coğrafyayı seviyoruz.. Libya’ya yapılan bu saldırıya Rusya lideri "Bu Ortaçağ dönemindeki Haçlı savaşına benziyor" dedikten sonra bizlere daha fazlasını söylemek düşmez mi..

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.