Eğitim Neferlerine Tebrikler

Seydişehir’in Eğitim Neferlerine Tebrikler

 

Geçen hafta Pazar günü 3. Bahar Şenliği ve ilçe lig heyetinin başarılı sporculara ödül töreni Kuğulu Park’ta yapıldı. Seydişehir Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim’in birlikte organize ettiği şenlik son yılların en katılımcı şenliği olması ile dikkat çekti. Şunu hemen belirtmek lazım, son yıllarda Seydişehir’de eğitimde ve sporda sağlanan başarılarla ilçe adını tüm Türkiye’ye duyurdu.

Kuğulu Park’ta yapılan törende başarı sağlayan tüm öğrencilerimizi bir arada görmek Seydişehir’in geleceği açısından ümit verici gelişmeler. Burada ödül alan sporcular ve takımların içinden gelecekte dünya şampiyonu sporcular, Türkiye şampiyonu takımlar çıkmaması için hiçbir sebep yok. Hiçbir başarı tesadüfi değildir. Seydişehir’deki sporda çıtanın yükseltilmesinde en büyük pay Seydişehir’de görev yapan beden eğitim öğretmenlerinindir.  Spor alanında yakalanan ferdi ve takım başarıları Seydişehir’in spor tarihinde yeni bir çığır açmıştır, yakalanan bu başarı artarak devam ettirilmelidir...              Eğitimde ve spordaki başarılarıyla birçok ili geride bırakan Seydişehir bununla gurur duymalıdır.

Bu başarılar tüm okulların katılımıyla merkezde Seydişehir ve çevre halkına çok iyi anlatılarak insanların olaya motive edilmesi gelecekte Seydişehir için yeni ufuklar yeni hedeflerin oluşmasına zemin hazırlayacaktır.

Geçen hafta Konya’dan gelen Yazarlar Birliği ekibinin içinde eğitimciler de vardı. Ben kendilerine Seydişehir’deki eğitim durumu ve kaç adet okul, kaç adet dershane olduğu hakkında kısaca bilgi verdim ve şaşırdılar. 

Şunu anlatmak istiyorum, yakalanan bu başarı bizi şımartmamalıdır. İlginç olan şey ise etkinliğe katılan okulların ticari amaçla oraya gelmesi, eğitimcinin ve okulların durumunu anlatması için bir kara tablo olmaya yeter. Okulların kapanmasına çok az bir süre kala tüm okullarda yapılan bu tür problemleri eğitim sistemi aşmalıdır. Vatandaş çocuğunun öğretmenini etkinlik için biletle, etkinlikte bir şeyler satmaya çalışırken görmek istemiyor. Vatandaş öğretmenini eğitimde ve sporda yeni gelişmelere örnek olacak projelerle görmek istiyor. 

Sonuç olarak eğitim ve spor alanında dişini tırnağına takarak gece gündüz demeden tüm maddi olumsuzluklara karşı mücadele edip de Seydişehir’e birçok başarıyı getiren değerli eğitim camiasını kutlamak gerekiyor.

Tebrikler Seydişehir’in eğitim neferleri.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.