Duru Bulgur'dan açıklama geldi: Her zaman adil ticaretten yanayız

Duru Bulgur'dan açıklama geldi: Her zaman adil ticaretten yanayız

Duru Bulgur Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ, Rekabet Kurumunun açtığı soruşturmaya ilişkin duyuru yayınlayarak, kamuoyunu bilgilendirdi. Açıklamada, Duru Bulgur'un adil ticaretten yana olduğu hiçbir zaman rekabeti bozucu bir davranış içinde olmadığı vurgulandı

Duru Bulgur Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ'nin açıklamasında, Duru Bulgur ile ilgili bugün Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruya ilişkin kamuoyunu bilgilendirmek istedikleri belirtilerek, "Hakkında soruşturma açılan teşebbüslerin ya da teşebbüs birliklerinin 4054 Sayılı Kanun'u ihlal ettikleri, kanun kapsamında ceza yaptırımı ile karşı karşıya kaldıkları veya kalacakları şeklinde yorumlanamaz" ifadeleri kullanıldı.

Şirketin her zaman adil ticaretten yana olduğu kaydedilen açıklamada, Duru Bulgur'un hiçbir zaman rekabeti bozucu bir davranış içinde olmadığı belirtildi.

Duru Bulgur Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ'den yapılan açıklama şöyle:

Türkiye’nin en önemli bulgur üreticilerinden Duru Bulgur ile ilgili 20 Ocak 2021 tarihinde Rekabet Kurumu’nun web sitesinde rutin bir duyuru yer almıştır. Duyuru ile ilgili kamuoyunu bilgilendirmek isteriz.

Şunu özellikle belirtmek isteriz ki, şirketimiz her zaman adil ticaretten yana olmuştur. Hiçbir zaman rekabeti bozucu bir davranış içinde olmamıştır. Şirketimizin tüm ticari süreçlerini ilgili uzmanlar incelediğinde bu gerçek net bir şekilde ortaya çıkacaktır. Yurt içinde ve yurt dışında bulguru tanıtmayı misyon edinmiş olan şirketimiz her zaman temiz ve adil ticaret ilkelerine uygun çalışmıştır, çalışacaktır.

Ayrıca Rekabet Kurumu’nun sitesinde yayınlanan duyurunun son paragrafında da belirtildiği üzere;

Rekabet Kurumu tarafından alınan soruşturma kararları, hakkında soruşturma açılan teşebbüs ya da teşebbüs birliklerine kararın tebliğ edilmesini takiben kamuoyunun bilgisine sunulur. Kamuoyunun Rekabet Kurumu kararları hakkında bilgilendirilmesi kapsamında yapılan bu açıklamalar, hakkında soruşturma açılan teşebbüslerin ya da teşebbüs birliklerinin 4054 sayılı Kanun’u ihlal ettikleri, Kanun kapsamında ceza yaptırımı ile karşı karşıya kaldıkları veya kalacakları şeklinde yorumlanamaz.

 

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler