Dünya Çocuk Hakları Günü'nde Konya'dan Gazze'ye Destek

Dünya Çocuk Hakları Günü'nde Konya'dan Gazze'ye Destek

Konya, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü'nde "Çocuk Hakları Evrenseldir, Gazze’de de Geçerli" temalı pankart ve resim sergisi ile Gazze'deki çocukların haklarına vurgu yaptı.

Konya, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü'nü çeşitli etkinliklerle kutlamaya devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Konya Çocuk Hakları İl Komitesi iş birliğiyle düzenlenen etkinlikler kapsamında, "Çocuk Hakları Evrenseldir, Gazze’de de Geçerli" isimli pankart ve resim sergisi, Gazze'deki çocukların haklarına dikkat çekmek amacıyla hazırlandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, etkinliklerde çocuk haklarına vurgu yaparak, çocukların yaşama, korunma, gelişme ve katılım haklarına odaklanmak istediklerini belirtti.

Bu yılın zorlayıcı olayları göz önüne alındığında, çocuk hakları konusundaki hassasiyetlerinin daha da derinleştiğini ifade eden Neşeli, "Dünya Çocuk Hakları Günü, çocukların evrensel haklarına dikkat çekmek ve korunması için toplumsal bilinci artırmak adına önemli bir platform sağlamaktadır. İnsanlık dramlarına tanıklık ettiğimiz bu dönemde, çocuk haklarına olan duyarlılığımızı daha fazla ön plana çıkarmamız gerekiyor" dedi.

Abdullah Neşeli, Gazze'deki çocukların haklarına sahip çıkmak, güvenliklerini ve geleceklerini güvence altına almak amacıyla Konya Çocuk Hakları İl Komitesi ile birlikte hazırlanan pankart ve resim sergisine katıldıklarını söyledi. İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına vurgu yaparak, dünya genelinde yaşanan bu acı gerçeğin çocuk haklarına yönelik küresel bir endişeyi beraberinde getirdiğini belirtti.

Neşeli, "Çocuklar geleceğimizin teminatıdır ve onların haklarına sahip çıkmak, toplum olarak ortak sorumluluğumuzdur. Çocuk haklarına olan duyarlılığımızın daha da artması gerekmektedir. Bu vesileyle, çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sunabilmek için onların eğitim, sağlık, güvenlik ve katılım haklarına yönelik çalışmalarımızı artıracağımızı taahhüt ediyoruz" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.