DSİ bekçi ve sürekli işçi alımı başvuruları başladı! Konya'da kaç bekçi alınacak? Şartlar neler?

DSİ bekçi ve sürekli işçi alımı başvuruları başladı! Konya'da kaç bekçi alınacak? Şartlar neler?

DSİ bekçi alımı başvuru süreci bugün başladı. İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanla yapılacak DSİ bekçi alımı başvurularında detaylar açıklandı. DSİ bekçi alımı kapsamında Konya dahil 21 farklı şehirde istihdam edilecek.. İşte şartlar ve başvuru detayları

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) bekçi alımı yapacağını duyurdu. DSİ tarafından alınan 50 bekçi Konya dahil 21 farklı şehirde görevlendirilecek. DSİ bekçi alımı ilanları İŞKUR üzerinden yayımlanırken, adaylar bekçi alımı için başvuru işlemlerini de İŞKUR iş ilanlarından gerçekleştirecek. Peki Konya'da kaç bekçi alınacak?

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) 'Açık Kamu İş İlanları' bölümünde ilan edilen şartları taşıyan adaylar, başvurularını İŞKUR il müdürlükleri veya www.iskur.gov.tr aracılığıyla yapabilecek.

DSİ bekçi alımı kapsamında Konya, Karaman, Aksaray, Niğde, Antalya, Bursa, İzmir, Eskişehir, Bolu, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Yozgat, İstanbul, Mardin, Van, Kahramanmaraş, Gaziantep, Trabzon, Giresun ve Gümüşhane illerinde görev yapmak üzere istihdam edilecek.

DSİ 50 SÜREKLİ İŞÇİ VE BEKÇİ ALIMI BAŞVURU KILAVUZU

Devlet Su İşleri başvuru kılavuzu yayınlandı ve sürekli işçi alımı yapacağını ilan etti. Güncel sürekli işçi alımı kapsamında yayınlanan ilanda DSİ bünyesinde çalışmak üzere 50 bekçi alımı yapılacak. Başvuru kılavuzu yayımlandı.

DSİ SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI HANGİ İLLERE ALIM VAR?

Bursa 9, İzmir 1, Eskişehir 2, Konya 4, Karaman 1, Aksaray 1, Niğde 2, Ankara 1, Adana 1, Osmaniye 1, Diyarbakır 9, Kayseri 1, Antalya 1, İstanbul 6, Mardin 1, Van 2, Kahramanmaraş 1, Gaziantep 1, Trabzon 3, Giresun 1, Gümüşhane 1 olacak şekilde 21 farklı şehirde istihdam edilecek.

BEKÇİ ALIMI ŞARTLARI NELER?

DSİ bekçi alımı başvuru sürecinde adaylar 2020 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınarak yerleştirilecek. Başvuru yapacak bekçi adaylarda şu şartlar aranacak:

GENEL ŞARTLAR:

1. Türk Vatandaşı olmak

2. Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak

3. Kamu haklarından mahrum bulunmamak

4. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak

5. Askerlik durumu itibariyle;

  • a) Askerlikle ilgisi bulunmamak
  • b) Askerlik çağına gelmemiş bulunmak
  • c) Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

6. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri durumu bulunmamak.

ÖZEL ŞARTLAR

1. Ortaöğretim kurumlarından mezun olmak.

2. ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS-P94 puan türünden en az 55 (elli beş) puan almış olmak.

BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN SONA ERECEK?

20 Temmuz'da başlayan DSİ bekçi alımı başvuru işlemleri 30 Temmuz 2022 tarihinde saat 23.59'da sona erecek. Adaylar başvurularını elektronik ortamda e-Devlet – Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ internet sitesinden e- Devlet şifresi ile yapacak. DSİ bekçi alımı başvuru işlemlerinde tercihte bir sınırlama olmayacak ve adaylar il sayısı kadar tercih yapabilecek.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Her pozisyon için belirlenen asil sayısının 4 katı kadar yedek adayın da yer alacağı listeler 5 Ağustos 2022 tarihinde Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sitesi www.dsi.gov.tr 'de yer alan 'Duyurular' kısmından ve Kariyer Kapısı adresinden ilan edilecek.

DSİ BEKÇİ MAAŞLARI NE KADAR?

DSİ bekçi alımı başvurusu yapacakların en çok merak ettiği hususların başında verilecek maaşlar geliyor. Sözleşmeli ücretlerine göre destek personeli kapsamında çalışacak personellerde hizmet yılına göre maaşlar değişkenlik gösteriyor. Buna göre hizmet yılı 5 yıldan az olanlar 4 bin 960 lira 66 kuruş, 5-10 yıl olanlar 5 bin 36 lira 45 kuruş, 10-15 yıl olanlar 5 bin 188 lira 41 kuruş, 15-20 yıl ve üzeri olanlar ise 5 bin 264 lira 19 kuruş maaş alıyor. Temmuz ayı zam oranı yansıtılmamış olan bu ücretler, ağustos ayından itibaren zamlı olarak ödenecek.

BEKÇİ ALIMI BAŞVURULARI BUGÜN BAŞLADI

Adaylar başvurularını İŞKUR sistemine giriş yaparak yapabileceklerdir. 25 Temmuz yani bu günden itibaren alınmaya başlanacak ve 29 Temmuz 2022 tarihinde bitecektir. Başvurular İŞKUR üzerinden elektronik ortamda online yapılacaktır.

Kuralar noter huzurunda çekilecek olup; 09 Ağustos 2022 tarihinde Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Konferans Salonunda yapılacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler