Doğu Ekspresi'nde yeni sezon bilet satışları başladı! İşte bilet fiyatları

Doğu Ekspresi'nde yeni sezon bilet satışları başladı! İşte bilet fiyatları

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Turistik Doğu Ekspresi'nin 2023-2024 sezonu için seferlerin tüm hazırlıklarının tamamlandığını açıkladı. Bu sezon, Kars'ın tarihi ve turistik güzelliklerine yolculuk yapma fırsatını kaçırmayın.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Turistik Doğu Ekspresi trenlerinin 2023-2024 sezonuna ilişkin seferlerinin hazır olduğunu duyurdu. Bu ünlü tren hattı, doğal güzellikler ve tarihle dolu bir yolculuk deneyimi sunan popüler bir seçenek haline geldi.

Turistik Doğu Ekspresi, 2023-2024 sezonunda Ankara'dan 11 Aralık 2023 ile 8 Mart 2024 tarihleri arasında pazartesi, çarşamba ve cuma günleri, Kars'tan ise 13 Aralık 2023 ile 10 Mart 2024 tarihleri arasında çarşamba, cuma ve pazar günleri olmak üzere düzenli seferlerle yolculuk yapacak.

Bu güzergah boyunca, Ani Harabelerinden Çıldır Gölü'ne kadar uzanan birçok tarihi ve turistik cazibe merkezine erişim sağlayan Turistik Doğu Ekspresi, gezginler ve fotoğraf tutkunları arasında büyük ilgi görüyor. Sosyal medya platformlarında paylaşılan fotoğraf ve deneyimlerle ünü giderek artmakta, böylece trenin popülaritesi genişliyor.

Doğu Ekspresi'ne tatillerde ek sefer koyulacak

Yılbaşı ve sömestir dönemlerinde artan talebi karşılamak amacıyla, ek seferler de planlandı. Ankara-Kars yönünde 31 Aralık 2023, 20 Ocak 2024 ve 27 Ocak 2024 tarihlerinde, Kars-Ankara yönünde ise 2 Ocak 2024, 22 Ocak 2024 ve 29 Ocak 2024 tarihlerinde ek seferler düzenlenecek. Buna göre, toplamda 84 tren seferi gerçekleştirilecek.

Turistik Doğu Ekspresi'nin yeni sezonu için bilet satışları başladı. Yolcular, Ankara-Kars yönünde Erzincan, Erzurum ve Kars-Ankara yönünde İliç, Divriği ve Sivas istasyonlarında gezi amaçlı duruşlar yapma imkanına sahip olacaklar.

Doğu Ekspresi'nde kaç yataklı vagon var?

Turistik Doğu Ekspresi trenleri, 8 yataklı ve 1 yemekli vagonlardan oluşmaktadır. Her yataklı vagon, 10 kompartıman (oda) içermekte olup her bir odada 2 yatak bulunuyor. Bireysel yolcular için 2 vagon ayrıldı ve bilet satışları 1 Kasım'da başladı.

Doğu Ekspresi'nde yataklı oda fiyatları

Turistik Doğu Ekspresi'nin yataklı oda fiyatları dönemsel olarak değişiyor. Düşük dönem oda ücreti 6 bin lira, normal dönem oda ücreti 8 bin lira ve yüksek dönem oda ücreti 12 bin 500 lira olarak uygulanıyor. Bir odada en fazla iki kişi seyahat edebilir ve 0-6 yaş arasındaki çocuklar ücretsiz seyahat edebilirler.

Doğu Ekspresi hareket saatleri

Turistik Doğu Ekspresi'nin kalkış saatleri Ankara-Kars yönünde 15.55, Kars-Ankara yönünde 22.20 olarak planlandı. Ankara-Kars yönünde Erzincan ve Erzurum istasyonlarında, Kars-Ankara yönünde ise İliç, Divriği ve Sivas istasyonlarında gezi amaçlı duruşlar yapılacak.

Turistik Doğu Ekspresi, uzun bir seyahat süresi sunuyor. Ankara-Kars yönünde Erzincan'da 164 dakika, Erzurum'da 180 dakika, Kars-Ankara yönünde ise İliç ve Divriği'de 180'ar dakika, Sivas'ta 230 dakika duruşla birlikte toplamda 30 saatlik bir yolculuk süresi sunuyor.

Turistik Doğu Ekspresi, 2019 yılından bu yana toplam 66,258 yolcu taşıdı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler