Doğa Okulları (Konya) Değişecekmiş!

Geçtiğimiz günlerde Doğa Okulları yeni yönetim tarafından,  yeni eğitim stratejileri, yeni eğitim pazarlaması hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Doğa Okullarını, satın alarak yatırım yapan iş adamımızı da buradan tebrik ederim.  Bu ülkenin değerleri olan kurumlarımızı batmaktan ve yok olmaktan kurtulmasına, çalışmalarına, hayatiyetlerine devam etmesi noktasında vesile oldukları için de bu vb. iş adamlarımıza teşekkür ederim. Bu ülkenin girişimci ve cesaretli iş adamlarına olan ihtiyacı her geçen gün biraz daha artarak devam ediyor; Dünyanın değiştiği ama sürekli olarak değiştiği bir dönemde.  Paranıza para kazandırmanın yollarının olduğu bir dünyada, risk almak ve yatırım yapmak; Gerçekten eli öpülesi insanlar…

dogakolejiyeni_2016446.png

Doğa Okulların tarihine kabaca bir baktığımızda; Kurulduğu tarih 2002 yılından beri kalitemizi artırarak büyüme vizyonunu hayata geçirmek için çalışıyor.  2016 yılı itibariyle Türkiye genelinde 106 eğitim noktasına ulaşmış.  Hedeflerinin de ayrıcalıklı eğitimi çok daha fazla kampüsle tüm Türkiye'ye ulaştırmak, güçlü ve Türkiye'nin geleceğini aydınlatacak bireyler yetiştirmek.  Kampüslerinde dünya standartlarının önünde eğitim teknolojileri kullanıyor, kendi oluşturdukları zengin program ve içeriklerle benzersiz bir eğitim veriyor.   Kurulduğu günden itibaren globalleşen dünyadaki gelişmeleri yakından takip ediyor ve uluslararası standartlarda öğrenciler yetiştirmek için uluslararası vizyon oluşturuyor. Bu vizyon doğrultusunda dünya standartlarında eğitim veriyor, sadece Türkiye'nin değil dünyanın takip ettiği eğitim modelleri geliştiriyor, uluslararası projeler gerçekleştiriyor, yönetici, eğitimci ve öğrencilerin yurtdışı açılımlarını destekliyor. Çevre dostu kampüslerde öğrencilere mutlu, sosyal, güvenli bir ortam sunarken etkileyici mimarileri herkesin dikkatini çekiyor.

konya[1].jpg

 Doğa Okulları,  Konya Yerleşkesi 2012 – 2013 eğitim ve öğretim yılında kapılarını Konya eğitim camiasına açtı. Konya okulları kendinden beklenen eğitim atağına hiçbir zaman geçemedi.  Başarısızlık; dışarıdan gelen yöneticiler, bölgeyi, insanları ve kültürü tanımadığı için olabilir mi? Uyum sağlanamadığı için olabilir mi? ‘Think global, act lokal’ ilkesine uyulamadığından olabilir mi?  Bilemiyorum… Fakat bir yatırımcı ve iş adamı olarak devasa bir yatırım ve yatırımınızın karşılığını alamıyorsunuz.  Bu eğitim kurumu diğer şehirler de aynı mantalite ve yöneticilerle yönetilmeye çalışıldı ise tabii ki başarıyı bekleyemezsiniz.  Sonuç hedeflenen başarıya ulaşılamadığı için kurum başka bir yatırımcı iş adamı tarafından satın alınmak zorunda kalması…

Doğa Okulları Genel Müdürü Devrim Karaaslanlı, Konya’da yapmış oldukları basın toplantısında; ‘Türkiye’de çağa uygun ve modern okullar kazandıracaklarını belirterek, Önümüzdeki 3 yılda 150 okul, 100 bin öğrenci, 5 yılda da 200 okul hedefimiz var.   Doğa Okulları'nın 104 yerleşkede70 bin öğrenci ile Türkiye'nin en büyük okullar grubu ve marka bilinirliği en yüksek eğitim kurumu olduğunu kaydetti. Önümüzdeki dönemde temel hedeflerinin eğitimde yüksek standartlarını daha da ileri taşımak olduğunun altını çizdi.  Eğitimin yanı sıra, sanat, spor ve sosyal alanlardaki başarılarımızla da öne çıkıyoruz. Öğrencilerimiz her yıl ulusal ve uluslararası pek çok ödüller alıyor. Bundan sonraki hedeflerimiz, akademik başarılarımızı ve yabancı dil eğitimindeki başarımızı daha da ön plana çıkartmak. Bu büyümeyle beraber üniversite kurma adımlarıyla anaokulundan üniversiteye kadarki tüm eğitim süreçlerinde Doğa olarak yer alacağız. Kurumumuzun bilinen eğitim kalitesini Konyalı çocuklara taşıyan bu Yerleşkemizde anaokulundan itibaren yabancı dil öğrenmeye başlayan öğrencilerimiz, ilköğretim seviyesinde ikinci yabancı dilde de ustalaşmaya başlıyor.  Geniş sosyal alanları, kapalı ve açık spor salonları, yüzme havuzu, çevrebilim bahçesi ile bir okuldan fazlasını sunan Konya Yerleşkesi Modern eğitim tekniklerini kullanarak ufku geniş, katılımcı, özgüveni sağlam, aydın ve yaratıcı düşünebilen bireyler yetiştirmeyi amaçlıyor’ vurgusu yaptı.

Doğa okulları Genel Müdürü Devrim Karaaslanlı beyi dinlerken gerçekten heyecana kapılmamak mümkün değil. Devrim bey bir eğitimci olmamasına rağmen, eğitim konusunda çok büyük bir donanım sahip.  Doğa Okullarının neden başarısız olduğunu ve bir kurumun neden satış noktasına geldiğini, çok iyi teşhis ve tespit etmişler.  Bir yatırımcı, bir işadamı risk alıyor, bir şehre yatırım yapıyor, fakat doğru insanları, doğru yere, doğru zamanda istihdam edemediği için de başarısızlık arkasından geliyor. Devrim beyi bu konuda çok dirayetli gördüm. Ümit ederim Konya ve diğer şehirlere yapmış oldukları yatırımların karşılığını alırlar, eğitim verdikleri öğrenciler ve aileler de mutlu olur, bir ömür boyu devam eden r dostlukların oluşmasına vesile olurlar. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.