Diri diri toprağa gömmek

Bir ülkenin yarınlarından emin olması, yetiştirdiği gençliğin sağlıklı, duyarlı ve tutarlı olmasıyla mümkündür.

Bir millet gençlerinden iyi yolda yararlanabilirse, hem o millet için ve hem de insanlık için bulunmaz bir hazinedir.

 

Gençliğin yaratılışından kaynaklanan sürekli hareketliliği, ülke yararına yönlendirilemediği zaman, gençlik çeşitli mihrakların ve kötü emelli kişilerin tesir alanı içerisine düşebilir.

Bir toplumu yok etmek, yıpratmak ve zora sokmak isteyen şer güçler, öncelikle o toplumun değerlerini ve gençliğini hedef alırlar.

Bilirler ki; değerlerini yitirmiş, gençliği ifsat olmuş milletler, şer güçlere karşı dayanma gücünü zafiyete uğratmış olurlar.

 

Ülkemizin belli bölgelerinde terör örgütleri, bir yandan aldatılmış ve kandırılmış gençleri insanlık dışı eylemlere sürüklerken; diğer bölgelerde ise uyuşturucu, zina bataklığına bulaşmakta.

Günümüzde tüm insanlığı ve bilhassa gençliğimizi ciddi anlamda etkileyen sigara, alkol, uyuşturucu, kumar çocuklarımızın ve ülkemizin geleceği ile ilgili endişelere yol açmaktadır.

Yapılan araştırmalarda alkol ve sigara kullananların yaşı, 10-11’e kadar düştüğünü, eroin ve uyuşturucu hap kullanan gençlerin sayısının ise sürekli çoğaldığını duymak ise artık sıradanlaşmıştır.

Son zamanlarda ise gündemi fuhuş, zina, boşanma, ailelerin parçalanması, intihar olayları gibi kişiyi ve toplumu felakete sürükleyen konular, daha çok meşgul eder hale gelmiştir.

Seydişehir gündeminden bir türlü düşmeyen fuhuş operasyonunda ele geçirilen 13–14 yaşlarındaki çocukların kandırılarak insan taciri -fuhuş çetelerinin eline düşmesi toplumda sarsıntı yaşanmasına sebep olmuştur.

 Fuhuş operasyonuna bağlı olarak yaşanan genç kızın olayı ise insanlığın vicdanını sızlatmıştır.

Her gün ülkenin birçok yerinden duyduğumuz bu tür fuhuş haberlerinde mağdur olan, yok olan ise çocuklardır, gençlerdir.

Toplumun temel taşı olan ailelerde yaşanan bu tür olaylar domino etkisi yaparak tüm aile fertleri ve toplumu sarsmaktadır.

 Sonuç olarak diyebiliriz ki: Şu anki yaşanan olaylar geleceğimizi ateşe atmaktır. Şu anki yaşanan olaylar geçliğimizi diri diri toprağa gömmektir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.