Memleketi Kurtaran Adam

Memleketi Kurtaran Adam

Dinciye karşı, dindarı sevenler!

Uzun bir süredir vardır da son zamanlarda iyice çoğaldı, “dindara değil dinciye karşıyım” lafını ağzına sakız edenler. Dindar kim, dinci kim be kardeşim. Farkını bi ortaya koyar mısın?

Kendi halinde beş vakit namazını kılan, orucunu tutan ve elinden geldiği kadar dinini yaşamaya çalışan, ama kimseye de bişeyi zorlamayan birisine karşı değilsin öyle mi? Nereden bileceğiz böyle olduğunu? Var mı etrafınızda böyle birisi ya da karşı olmadığınızı ispatlayabilir misiniz? İspatlayamazsınız. Söylediklerinizin tamamı yalan çünkü.

Yalan…

Siz din adına haftada bir cumaya giden adamı dinci diye karalayıp işinden gücünden edenlersiniz. Cumayı bırak, gümüş yüzük taktı diye adamın dünyasını kararttığınız çok oldu. Şimdi mesela klasik örnek, başörtüsü takan bir öğrenci sizce dinci mi dindar mı? Cevabınız mutlaka ‘dinci’ olacaktır. Aksi halde yaptığınız eziyetin adını koyamazsınız. Peki, bunların içinde hiç mi dindar olduğu için başörtüsü takan yok. Olamaz mı? Nasıl ayırt ediyorsunuz? Kurunun yanında yaş da yanar mı diyeceksiniz?...

Başbakan ya da Cumhurbaşkanı dincilik adına ne yaptı mesela. Bin Ladin’le işbirliği yapıp, ülkenin sistemini kökten kazımaya mı çalıştı da onları her daim, dincilikle, yobazlıkla suçlarsın? Falan kurumun müdürü sırf İmam Hatip çıkışlı diye hor görülmüyor mu?..

Dediğine bakar mısınız hergelenin, efendim bu hükümet döneminde Diyanet teşkilatından çok sayıda memur Milli Eğitim’e geçiş yapmış. Eeee, ne olmuş yaptıysa? Dincilik suçu işleniyor yani. Yav bu adamlar 657 sayılı devlet memuru kanununa tabi değiller mi? Adam öğretmen olup daha çok maaş almak isteyebilir. Bundan daha doğal bişey var mı ki?..

Şimdi din dersi okullarda mecburi olmasın diyorlar. Tamam, olmasın da yerine ne koyacaksın? Bale dersi mi koyacaksın? Sen Kur’an kursuna da karşısın değil misin?..

Uzatmayalım, sen de ben de iyi biliyoruz ki, dinciye karşıyım ama dindarlığa karşı değilim laf salatasına ikimizde inanmıyoruz. Hatta sen bırak dindara karşı olmamayı, asıl dindardan korkarsın. Dinci bir şekilde tabi olur sana. Ya makamla ya parayla ya güzel bi kadınla çekersin yanına…

Dindardır senin esas korktuğun ama bunu açıkça söyleyemezsin. Laf aramızda bu gidişle dindara da karşıyım diyecekler çok yakında. Tedricen saldırılar arttı ve gelinen noktada dinle ilgili şeyler kötü gibi lanse edildi, oldu-bitti…

Yüzyıllarca hilafete merkezlik yapan ve milyonlarca farklı dili konuşan insanı bir arada tutabilen büyük bir imparatorluğun küllerinden ortaya çıkan Türkiye, sizin gibi dört zırtapozun elinde oyuncak oldu ya ona yanarım. Sizi kim doğurdu, nereden peydah oldunuz onu da bilemiyorum, ama devir sizin devriniz, ötün bakalım ötebildiğiniz kadar.

Ben de dinsize karşı değilim, ama Müslüman’ım deyip dine söven size karşıyım…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.