“ Din afyon mudur” yoksa “Dine karşı din savaşı mı?”

Karl Marks’ın “din afyondur” sözü şimdiye kadar hep tartışıla gelmiştir. Ben de düşünce dünyamdaki değişiklikten sonra okumaya başladığım ilk kitapta bu söze çok içerlemiştim. Hatta bu sözü kendime bir hakaret olarak görmedim desem yalan olurdu.

 Öte yandan Merhum Ali Şeriatı’nın “Dine karşı din” ifadesini tuhaf ve şaşırtıcı bir ifade olarak görürken, Son zamanlarda anladım ki Tarih boyunca din ancak başka bir dine karşı savaş vermiştir.

 Bu açıklamalardan sonra günümüze gelelim ve konuyu detaylandırarak biraz daha açalım  

Hain fetö terör örgütünün 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili, her gün yeni detaylar ortaya çıkıyor.

15 Temmuz Darbe   gününe   kadar  toplum  bu adamları (şimdilerde de  aynı şekilde  bu görüşünde  ısrar edenler var ) dindar olarak tanımadı mı?

Bu millet çocuğunu; bunların okullarına, dershanelerine gönderirken, aman çocuğum sokakların ahlaksızlığından uzak dursun, kötü kişilerin eline düşmesin, bunun yanında namazlı, abdestli olmasında da bir sakınca yok diye düşünmedi mi?

Peki, bu namazlı, abdestli gençler ne yaptı; 15 Temmuz eline verilen uçaklarla,  helikopterle ve tanklarla annesinin, babasının,  kardeşinin ve dahi milletinin üstüne bomba yağdırmadı mı?

Bunu aklı başında, salim düşünceli bir insan yapabilir mi sizce?   Hele bu olaydan önce Abdest alıp namaz kıldıktan sonra dualarla yapabilir mi acaba? 

Bu alçaklığı bu kahpeliği bu ihaneti yapanlar uyuşturularak tüm bunları din adına yapmadılar mı? 

 Hele son günlerde anlatılan bir anekdotta ,milletimizin üzerine bomba yağdıran  hainler  bir tanesinin   uçaktan indikten sonra  oturup  besmele  çekerek suyu üç yudumda  içmesi hadisesini  nasıl açıklanabilir.

Rabbimiz Yüce kitabından “Aklını kullanmayanların üzerine pisliği  boca edileceğini söylüyor”. .

Son olaylar aynel yakin olarak göstermiştir ki Allah’ın verdiği tertemiz aklımızı ve fıtratımızı kirletirsek, Allah’tan başkalarının, Allah adına bizim aklımıza- kalbimize yuvalanmasına izin verirsek uyuşturulmuş olmaz mıyız.

İşte  Allah adına bizi  aldatanlar var ya,  “siz   buna ister hoca deyin, ister  abi deyin, ister şeyh deyin, ister  Kutbul azam  deyin, ister çağın bedihi deyin, isterseniz gavs deyin.”

 Onlar sizi uçaklara bindirip kendi milletimizin, kendi din kardeşinizin üstüne bomba yağdırmanızı ister; hem de bunu Allah adına yaptırır.

 Hatta üzerinize yükledikleri bombalar ile masum insanların içinde patlatarak havaya uçmanızı –uçurmanızı- sağlar. 

 Siz bunu yaparken de cennette gidiyoruz diye yaparsınız, Ama kimin cennetine; Allah’ın cennetine mi, yoksa aslında var olmayan haşhaşilerin cennetine mi? bunu ancak Allah bilir…

Bu açıklamalardan sonra isterseniz    “dine karşı din”  savaşının ve  “din afyondur “  cümlesinin üzerinde biraz daha düşünelim isterseniz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.