Dikkat: Yapılandırmada son gün

Dikkat: Yapılandırmada son gün

7143 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında yapılandırılan borçların 2. taksit ödemesi için bugün son gün

7143 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında yapılandırılan borçların 2. taksit ödeme dönemi devam ediyor. Kanunun getirdiği imkanlardan yararlanmaya devam edilmesi için ilk iki taksitin süresinde ödenmesi gerektiğini ifade eden Konya Vergi Dairesi Müdürü Musa Kazım Ünver, Kanunun getirdiği imkânlardan yararlanmaya devam edilmesi için ilk iki taksitin süresinde ödenmesi gerektiğini söyledi. Ünver, 2’inci taksitin ödenmesi halinde avantajların devam edeceğini söyleyerek, “Ayrıca, taksitli ödeme seçeneği tercih edilmiş olmasına rağmen, kalan taksitlerin tamamının peşin olarak 2. taksit ödeme süresi içinde (30 Kasım 2018) ödenmesi halinde taksitli ödeme seçeneği için uygulanan katsayılar kaldırılacak olup;  Hesaplanan Yİ-ÜFE tutarı üzerinden %50,  İdari para cezalarının aslından %12,5, oranında indirim yapılacaktır “dedi.

ÖDEMEDE KOLAYLIKLAR

yapılandırılan borçların 2. Taksit Ödemesi  için birçok kolaylık bulunuyor. Ödemeler,  İnteraktif Vergi Dairesi uygulamasından IOS ve Android telefonlarla yapılabiliyor. Bunların yanında  Gelir İdaresi Başkanlığı  resmi internet sayfasında (www.gib.gov.tr) yer alan “Borç Sorgulama ve Ödeme” bölümünden 02:00 - 22:00 saatleri arasında anlaşmalı bankaların banka kartı/kredi kartı, banka hesabından havale yöntemi  ve yabancı ülkede faaliyet gösteren bankalara ait kartlar ile, Anlaşmalı banka şubelerinden ve PTT İşyerlerinden ödenebiliyor. Ayrıca vergi dairelerine giderek gişelerde ödeme de yapılabiliyor.

SON GÜNLERE BIRAKMAYIN!

Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, İnternet üzerinden yapılacak ödemelerde herhangi bir mağduriyetin oluşmaması için, tarayıcıya “www.gib.gov.tr” adresi yazılarak giriş yapılmasına dikkat edilmesi gerektiğinin altı çizildi. Ayrıca muhtemel yoğunluk sorunları ile karşılaşmamak için ödeme işlemlerinin son günlere bırakmaması önemle hatırlatıldı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.