Destekler girişimcileri umutlandırıyor

Destekler girişimcileri umutlandırıyor

ASKON’da konuşan KOSGEB İl Müdürü İsmail Özdemir, destekler hakkında iş adamlarına ayrıntılı bilgiler verdi.

KOSGEB İl Müdürü İsmail Özdemir, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği(ASKON) Konya Şubesi’nde işadamları ile biraraya geldi. Şube binasında gerçekleşen seminere çok sayıda işadamı katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan ASKON Konya Şube Başkan Vekili Ali Umur, KOSGEB’in verdiği desteklerin önemine dikkat çekerek, “KOSGEB sanayi ve ticaretin devamı noktasında önemli bir role sahip. Özellikle genç girişimcilere verdiği hibeler ve yatırım yapacaklara sunduğu destekler çok kıymetli. Bu anlamda hibe alacakların içerikleri çok iyi bilmesi gerekiyor. Bu yüzden İsmail beyi davet ettik. Kendileri de bizi kırmadı ve bütün merak ettiklerimiz noktasında bizleri aydınlatacaktır. Katılımlarınızdan dolayı herkese teşekkür ediyorum” dedi.

img_0855.jpg

500 BİN TL’YE KADAR DESTEK VAR!

Daha sonra sunuma geçen KOSGEB İl Müdürü İsmail Özdemir de, hibe ve faizsiz destekleri anlattı.

Özdemir, “KOSGEB, KOBİ’lere destek veren bir kurum. Şu an 13 kalemde desteğimiz var. Ağırlık imalat alanında. 1,5 yıldır yüksek teknolojik ürünlerde destekler hız kazandı. Eğitim, tarım, hayvancılık gibi bizim dışımızda kalan alanlar hariç birçok alanda ciddi desteklerimiz var. Şu an yüzde 90 oranında desteklerimiz bulunuyor. Mesela 150 bin TL’ye kadar makine ekipman desteği veriyoruz. Yine bu desteği eleman desteği olarak da veriyoruz. Ayrıca geri ödemeli de 500 bin TL’ye kadar destek veriyoruz. Bunlar iş dünyası için çok kıymetli. Burada amaç bizlerin desteği ile KOBİ’lerimizin daha da büyümesi” dedi.

destekler-(1).jpg

Desteklerin kullanılma oranında KOSGEB Konya İl Müdürlüğü’nün konumun da değerlendiren İsmail Özdemir, “Desteklerin kullanılma noktasında il bazında 5. sıradayız. Bu anlamda destek ve hibe konusunda güzel işler yapacak tüm girişimcilerimizi davet ediyoruz” dedi. Program daha sonra soru cevap olarak devam etti. Program sonunda İsmail Özdemir’e günün anısına hediye takdiminde bulunuldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.