DEAŞ’ı Avrupa’ya Salarız haaa!!!

Binlerce DEAŞ (DAEŞ-DAİŞ-İŞİD)’lıyı  Avrupa’ya salarız haaa! Zaten canın istediğinde istediğin yere salıyorsun.

''Bir olay olduğunda, olayın failini bulmak istiyorsanız olayın sonucunun kime yaradığına bakın. bu olay kimin işine yarar? Mahir KAYNAK (Eski MİT başkanı ) Bir olay kimin işine yarıyorsa o olayı onlar gerçekleştirmiştir.

Trump tehdit etti: Binlerce IŞİD'liyi Avrupa'ya salarız-03 Ağustos 2019

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye'de tutuklu binlerce IŞİD'liyi Avrupa'nın üzerine salmakla tehdit etti. ABD'li yetkililer IŞİD'in Suriye ve Irak'ta ele geçirdiği tüm toprakları kaybetmesine rağmen hala küresel tehdit oluşturduğu uyarısını yaparken, Başkan Donald Trump Suriye'de tutuklu binlerce IŞİD'liyi Avrupa'nın üzerine salmakla tehdit etti.

"Avrupa'nın almasını istediğimiz 2500 IŞİD savaşçısı var elimizde. Avrupa'nın almasını istediğimiz binlerce IŞİD savaşçısı var, göreceğiz bakalım, alacaklar mı? Ve eğer almazlarsa, muhtemelen onları Avrupa'ya salıvermek zorunda kalacağız."

Trump’ın tehdidi Avrupa’ya ilk değil. Bu, ABD Başkanı'nın Avrupa'yı yabancı cihatçıları salmakla ilk tehdit edişi değil. Trump şubatta şu tweeti atmıştı:

"ABD Britanya, Fransa, Almanya ve diğer Avrupalı müttefiklerden Suriye'de yakaladığımız ve yargıladığımız 800'den fazla IŞİD savaşçısını geri almasını istiyor. Halifelik düşmek üzere. Bunun alternatifi olarak onları serbest bırakmak zorunda kalmamız, iyi olmaz."

"…yeni alanlara yayıldılar ve tekrar tekrar ABD çıkarlarını hedef aldılar."

Hayır! Hiç de ABD çıkarlarını hedef  değil her zaman yanlarına aldılar. Kendisinin kurdurduğu bu örgüt avucunun içerisinde ve istediği gibi kullanıyor. Bazı AB ülkeleri ABD’ye kafa tuttuğu zaman örgütü o ülkenin üzerine salıyor. Trupm ve ABD’li yetkililer 03.08.2019 tarihinde yukarıda yaptığı açıklamalarda aslında bunu söylemiş oluyorlar. Böylece kendilerinin kurduklarını da itiraf etmiş oldular.

Ortadoğu’da faaliyet gösteren/göstermiş örgütler:

El-Kaide/TALİBAN...Devrimci Halk Kurtuluş Cephesi (DHKP-C) ...

El Nusra Cephesi. ...Türkiye Komünist Partisi / Marksist Leninist (TKP/ML) ...Hizbullah. ...

IŞİD/DEAŞ/DAEŞ/DAİŞ ...Tevhid Selam. ..İslami Büyük Doğu Akıncıları Cephesi (İBDA-C)…FETÖ/PDY

Bu örgütlerin hepsini aynı kefeye koymak çok yanlış ve çok tehlikelidir. Bu örgütlerin çoğunun kurulmasın da  ABD-İSRAİL-NATO-AB ülkelerinin eli vardır.

Bunların bir kısmı onların taşeron kuruluşları ve onlar adına eylem yaparlar. Kuruluş ve işleme planlarını kuranlar dizayn eder ve yönetirler. Parasal, lojistik ihtiyaçlarını ve silahlarını yine kuranlar karşılarlar.

Taliban ve El-Kaide, 1979 yılında Afganistan’ın SSCB tarafından işgaline karşı çıkan milliyetçi, muhafazakar Afganlar tarafından işgale karşı kurulmuştur. Afganistan’ın işgaline karşı çıkan batılılar sadece kendi çıkarları için bu örgüte para, eğitim, silah desteği vermiştir. SSCB’nin işgaline karşı mücadele eden bu iki örgüt, 2002 de ABD-NATO işgaline karşı da aynı mücadeleyi onlara karşıda verince batılılar tarafından ‘terör örgütü’ listesine alındılar. 11 Eylül saldırısı, Afganistan’da bu örgütlere karşı saldırı yapmak için yapılmış suni bir plandır.

Bu örgütler içerisinde; 1980’den beri bu coğrafyaya, Müslümanlara yapılan haksız zulüm, işkence, akıtılan kan gözyaşı ve yaşatılan acılara karşı tepki olarak, Müslümanların haklarını korumak için bölgenin dinamikleri tarafından  kurulan örgütleri diğerlerinden ayırmak gerekir. Haksız saldırılara karşı kendini korumak Müslümanların tabii hakkıdır.

DHKP-Ç, THK/ML, IŞİD/DEAŞ/DAEŞ/DAİŞ, FETÖ/PDY gibi örgütleri kimlerin ne için kurduğunu bölgemizde ve ülkemizde 7 den 70 e herkes bilmektedir.

Bizim ülkemizde güzel bir söz vardır, ‘tatın dilinden anası anlar!’. IŞİD/ DEAŞ/ DAEŞ/DAİŞ isimleriyle söylenilen örgüt ABD/NATO/İSRAİL ve bazı AB ülkeleri tarafından kurulmuş bir örgüttür. Bu örgütün anaları onlardır ve birbirlerinin dilinden iyi anlarlar.

Bu örgüt 2014 yazında bir ay içerisinde, mantar gibi aniden ortaya çıkmıştı ve bölgede kısa sürede çok büyük kanlı eylemler gerçekleştirmişti. O günlerde ABD’li yetkililer, ‘DEAŞ’la mücadele on yılları bulur’ demişti. Hemen de nasıl bilivermişlerdi…

Bölgemizde 39 yıl önce başlatılan sürecin son dönemini, süreci tamamlamak, nihai hedefe ulaşmak için batılılar tarafından kurulan bir örgüttür. Arap Baharı, Doğu Akdeniz planı da büyük planın nihai parçasıdır.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum