M. Ali Köseoğlu

M. Ali Köseoğlu

Davutoğlu ve Konya projeleri

AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun, dün düzenlediği basın toplantısında AK Parti’nin bugünkü 1. Olağanüstü Kongresi öncesi duygularını ve teşkilat olarak yaptıkları hazırlıkları anlattı...

Daha önce en az 50 otobüs kaldırılacağını öğrenmiştik.

Bu sayı 100’e çıkmış...

En az 5 bin kişilik bir katılım hedefleniyor.

***

Sayın Davutoğlu’nun aday olarak duyurulmasının ardından yapılan çalışmaları anlattı...

Konya’nın duruşuna ve Davutoğlu’nun da benimseyeceği şekilde sistematik bir çalışma içine girdiklerini öğrendik.

Esas kutlama programı da bundan sonra başlıyor.

Yani bu akşam saat 20’de Kültür Park içinde muhteşem bir kutlama planlanıyor.

***

Sorgun’un şu sözleri çok önemliydi:

-Aslında yeni genel başkan ve başbakanımızın etrafında nasıl birlik ve beraberlik içinde kenetleneceğimizi tüm dünyaya göstereceğiz.

-İnanıyoruz  ki Çankaya’da Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan; Başbakanlıkta Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ile ülkemiz daha büyük ve ileri hedeflere koşacak.

***

Bu sözlere, bu temennilere ‘amin’ diyoruz.

Hem ülke hem de Konya olarak büyük beklenti içerisindeyiz.

***

Toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’le de konuşma imkânı bulduk...

Akyürek, daha önce merhum Necmettin Erbakan’ın Konya’dan milletvekili olması hasebiyle Başbakan olarak da şehri onurlandırdığını fakat Sayın Davutoğlu’nun başbakanlığının apayrı bir değere sahip olacağını söyledi.

Ülke olarak Sayın Davutoğlu’ndan büyük beklentiler içinde olunduğuna işaret eden Akyürek, “Biz de Konya olarak bu süreci hem şehrimiz hem de ülkemiz için faydalı bir şekilde değerlendirmek istiyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak çalıştığımız ve Sayın Davutoğlu’na ileteceğimiz projeler var. Konya kamuoyundan da faydalı projeler bekliyoruz. Hepimizi daha aktif olacağımız bereketli bir sürecin beklediğini görüyorum” diye konuştu.

***

Artık büyük gün geldi...

Hemşerimiz, Hocamız, Bakanımız bugünden itibaren ülkeye Başbakan olarak hizmet verecek...

Bu hizmette ona yol arkadaşı olmak isteyenlere ne mutlu.

Hayırlı ve mübarek olur inşallah.

NOT: Pazar günü Ribat FM’de M. Ali Elmacı’nın hazırladığı ‘Pozitif Bakış’ programına konuk olmuştum. Elmacı, canlı yayında ‘teşkilatlarda bir değişiklik öngörüyor musunuz’ diye sorunca, Türkiye genelinde bir takım değişikliklerin ‘normal’ olduğunu, Konya Teşkilatı’nın da Sayın Davutoğlu ile uyum içinde bulunduğunu söyledim. Meram İlçe Teşkilatı’nın ise Başkanları Ulvi Bezirci’yi milletvekili olarak görmek istediklerine dair izlenimimi aktardım. Oysa yerel seçimlerde Ulvi Bezirci’ye bu soruyu sormuştum ve o da ‘aileden izin çıkmadığını’ söylemiş ve böyle bir düşüncesinin olmadığını iletmişti. Dünkü toplantıda karşılaştığımız Ulvi Bezirci, radyodaki sözlerim üzerine çok sayıda telefon aldığını iletip,  yeniden üzerine basarak ‘milletvekilliği düşüncesinin olmadığını’ anlattı. Benim söylediğim, Ulvi Bey’in kendisinin dışında, etrafında, teşkilatında en yakınındaki arkadaşlarının dilinden geçenlerdi. Hatta Konya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaretlerinde Meram Belediye Başkanı Fatma Toru Hanım’a ‘milletvekili olur mu?’ diye sorduğumda ‘çok yakışır’ diye cevaplamıştı.

Ezcümle: Ulvi Bezirci’yi milletvekili olarak görmek isteyenlere Ulvi Beyin de talebiyle bunu işaret etmem gerekiyor: Onun böyle bir isteği kesinlikle yok. Kaderin tecellisi nasıl olur bilemem.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.