Darbeleri TSK’ya yaptılar

   2. Dünya Savaşı’ndan sonra BATI ve ESKİ RUSYA ( SSCB) İslam Dünyası’na savaş açtılar.

  İslam Ülkeleri’nin içerisine kendinden olanlarla sızdılar, işbirliği yaptılar müdahale ettiler.

  Ülkemizde, 1960 ve 1980’de başarıya ulaştıkları iki darbe yaptılar. Darbeyi planlayan onlar, darbeyi yapan bizim çocuklardı. Darbeyi yapan paşalar 1960 darbesinden sonra 2-3 bin muvazzaf, 1980 darbesinden sonra da 2-3 bin muvazzaf askeri görevden aldılar.

  Başarılı olmuşsunuz, amacınıza ulaşmışsınız! Neden kendi yanınızda olanları içinizden atıyorsunuz? Darbeyi yapanların darbe sonrası bir planları olur. O darbe planlarının içerisinde TSK’yı bu şekilde zayıflatmak vardı.

   Ülkemizde DARBE yaptıran egemen küresel güçler, ülkemizde bir ağaca  bir taş atar,  beş kuş vururlar. Karanlık odalarda hazırladıkları, kozmik odalarda bekleyen ortak planlarını vakti zamanı gelince darbelerde hayata geçirirler.

   Ergenekon, Balyoz, Ay Işığı, Yakamoz, Kafes, Eldiven vs darbe girişimleri, planlarını yapanlara karşı operasyonlar yapıldı. Emniyet, yargı işbirliği ile yapılan temizleme operasyonları darbe yapma potansiyeli olanlara yapılan DARBESAVAR- KARŞI DARBE operasyonlarıydı. Bu planların içerisinde olan binlerce muvazzaf asker görevden alındı.

   O günün şartlarında, AKPARTİ İKTİDARINI hedef alan darbe planlarıydı. İktidar üzerinden, devlete ve halka yapılmak istenen darbeyi devletin durdurması göreviydi ve durdurdu. Darbeyi engellemek ancak darbeyi yapanları TSK’dan uzaklaştırmakla olurdu. Biz üzülerek görevden alırken, dış güçlerde TSK zayıfladığı için seviniyordu.

   Bu planın içerisinde olan FETÖ/PDY devletin püskürttüğü makamlardan boşalan mevzilere kendi  adamlarını yerleştirdi. O günlerde anlayamadık. Yağmurdan kaçarken doluya tutulduğumuzu 17-25 Aralık’tan sonra öğrendik.

    15 Temmuz’da FETÖ/PDY terör örgütü, Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan, halkımızı ve devletimizi hedef alan başarısız darbe girişiminde bulundu. 240 insanımız şehit oldu, 2000 insanımız yaralandı. O günden beri uyku uyuyamıyoruz.

    15 Temmuz’dan bugüne kadar beş binden fazla muvazzaf asker görevinden uzaklaştırıldı. Darbe planı içerisinde olanlar ve şüpheliler TSK’dan atıldılar. Almazsan bir gün, bir yıl sonra yine darbe yaparlardı.

    2007’den sonra görevden almalar, 15 Temmuz sonrası yapılan temizlik canlı bünyeyi virüs ve diğer mikroplardan kurtarma, temizleme, arındırma ameliyatlarıdır. Ameliyat, operasyon yapılan bünyeler nekahat-iyileşme sürecine ihtiyaçları olur.  Grip olmaması gerekir

   Geçirilen hastalık, ameliyat veya kazadan sonra insanın yavaş yavaş iyileşme dönemine NEKAHAT DEVRİ denir. Nekahat döneminin iyi bir şekilde geçiri­lebilmesi için, hastanın diyetine çok dikkat etmesi ve gerekli gıdayı tam olarak alma­sı lazımdır.

   Örneğin ameliyat yarasının ka­panması için bol miktarda C vitaminine ih­tiyacı vardır. Cerrahi operasyonlardan son­ra kan kaybına bağlı olarak hastalarda anemi olabilir. Keza, vü­cudun kendini toplaması ve yarayı onarabilmesi için proteinli gıdalar da gereklidir. Eskiden hastalara uzun süre yatak istirahati öneriliyordu. Günümüzde ise hasta ne kadar erken ayağa kalkar ve dolaşmaya başlarsa nekahatin o kadar hızlı seyrettiği ve iyileşmenin daha çabuk olduğu görüldü.

   Darbelerle TSK’yı zayıflatmak isteyenleri sevindirmemek için, TSK üstün savaş gücünden bir şey kaybetmeden hızlı manevra kabiliyetine kavuşmalıdır. Birliklerin kendi içerisinde ve uygun birliklerle olan tatbikatlarına hız verilmelidir.  

 

  

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum