Cumhuriyetimiz 96 yaşında

Cumhuriyetimiz 96 yaşında

NİĞDE (AA) - AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.Gültekin, mesajında, Cumhuriyet'in 96....

NİĞDE (AA) - AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Gültekin, mesajında, Cumhuriyet'in 96. yılını kutlamanın mutluluğunu milletçe yaşadıklarını belirtti.

Kurtuluş Savaşı'nda milletin her türlü zorluk ve imkansızlığa rağmen gösterdiği destansı direnişin sonucunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin tarihin çok önemli bir dönüm noktası olduğunu ifade eden Gültekin, şunları kaydetti:

"Bizler, 96. yıl dönümüne vasıl olduğumuz Türkiye Cumhuriyeti'ni ilelebet payidar kılmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. Tarihe, mazlumlara sırtını dönen değil evini ve ekmeğini bölüşen, her konuda tercihini haktan ve adaletten yana kullanan bir ülke olarak geçmenin şerefi bize yeter. Bu duruşumuzdan asla taviz vermeyecek, hiçbir engelin, hiçbir sabotajın, hiçbir oyunun bizi hedeflerimizden alıkoymasına müsaade etmeyeceğiz. Cumhuriyetimizin 100. yılına milli teknolojimizdeki gelişmelerin de etkisi ile emin adımlarla yürürken, bir yandan ulusal güvenliğimiz, diğer yandan da bölgesel güvenlik ve huzur için büyük özveri gösteren Mehmetçiğimize ve güvenlik güçlerimize başarılar diliyorum. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, gazilerimizi ve şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı tebrik ediyorum."

Kaynak:Haber Kaynağı