Cumhuriyet tarihimizde önemli günler yaşıyoruz

Cumhuriyet tarihimizde önemli günler yaşıyoruz.

Vatanımızı koruma adına terörle mücadele ediyoruz, vatanımız için ülke dışında sadece teröristlerle değil, aynı zamanda bunların akıl babalarıyla da savaşıyoruz.

Anayasa değişikliği paketinin ilk tur oylamaları tamamlandı. Kurtuluş savaşını bu milletle beraber yapan, bu ülkenin tarihiyle yaşıt, Atatürk”ün partisi dedikleri CHP ile, ülkeyi bölmeye çalışan PKK terör örgütünün siyasi uzantısı HDP kol kola oluşturdukları blokla, şiddet eylemlerine, ağır hakaretlerine ve her türlü oyun bozanlıklarına rağmen 18 maddenin 18'i de Ak partili vekiller ve MHP nin vatansever milletvekillerinin verdikleri oylarla 330'un üzerinde oy aldı.

Bu yazımızın yayınlandığı günlerde ikinci tur oylamaları başlayacak. İkinci tur oylamalarından sonra bütün maddeler toplu olarak oylanacak. Ve sonuç milletimizin önüne gelecektir.

 

Tarihimizin bu önemli gününde, CHP milletvekilleri ve HDP nin hapse girmemiş mecliste kalmış milletvekilleriyle buna engel olmak, Siyonizm in ekmeğine yağ sürmek için canla başla çalışacaklar, yâda daha çok bağıracak, daha çok hakaret edecek, daha çok burun kırıp ayak ısıracaklardır.

 

Bu ülkenin yerli ve milli siyasetçilerine düşen görev, teröristlerle beraber hareket eden milli ve gazi meclisin, milli ve gazilikten nasibini almamış insanların oluşturduğu muhalefete meydan vermemek, kazasız belasız şekilde bu anayasa değişikliği paketini milletin önüne götürmektir.


Son kararı verecek olan millettir. Bu karar öyle bir karar olacak ki "sonuç ne çıkarsa çıksın, tanımayız" diyenler kaçacak delik arayacak ya da siyasi hayatları sona erecektir

 

Bu zamanda yeni anayasa değişikliğinde HDP ile beraber hareket eden başta CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve oraya su taşıyanlar hata içerisindeler onun için onlara söyleyeceğimiz;  tek kelime ile Yazık, çok yazık!

 

Değerli dostlarım sevgili okurlarım ne yaparsak yapalım ancak şunu gözden kaçırmayalım.

Karşımızdaki anayasa değişikliği paketi 93 yıllık bu ülkenin kokuşmuş bir sorununa çözüm getirecek. Yıllardır koalisyonlara mahkûm kaldığımız siyasal istikrar sorununu çözecek. Vesayetçileri, darbecileri toprağa gömecek. Ve en önemlisi bugün tüm dünyanın çektiği lider krizine ülkemizin girmesine engel olacak ve güçlü liderliğin önünü açacaktır.


Avrupa devletlerinde ve Avrupa birliğinin dağılmasında sıkıntının sebebi de liderlik

krizi dir.

ABD de son yaptığı seçimle güçlü lider getirerek bu krizi aşmak istiyor,
kendini kurtarmak için Rusya ile gerilimi tırmandırıyor. Obama 8 yıldır yapamadığını giderayak yapmak istiyor.

 

Türkiye, son 14 yılda AK parti ile içeride demokratikleşme, dışarıda mandacılıktan kurtulmak için devrim niteliğinde büyük çalışmalarda bulundu,

 

Tabiî ki bu yaptığı çalışmalarda büyük hatalarda yaptı, ancak bu hatalardan dersini de aldı, onun için bu 14 yıllık zaman boşa gitmemeli bu tecrübe mutlaka yeni bir anayasa ile taçlandırılmalıdır.

 

Çünkü dünya siyasetinde tansiyon her geçen gün daha da yükseliyor.

Gün önemli bir gündür,

Cumhuriyet tarihimizde önemli günler yaşıyoruz, seferberlik ilan ettik kurtuluş savaşı yapıyoruz.

Ya bu savaşı kazanacağız yükselen dünya siyasetine ayak uyduracağız, ya da eski durumumuzu mumla arar duruma düşeceğiz.

Onun için herkes aklını başına almalıdır…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.