Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Çirkeflik kazandı, temiz futbol kaybetti

Büyük Konyaspor taraftarı Türkiye Kupası yarı finalinde yine harika bir koreografi hazırladı. Binlerce taraftar cezalı olmasına rağmen arenayı yine dolduran Yeşil Beyazlı taraftarlar, Anadolu’dan bir “Diriliş” başladığını bir kez daha gösterdi. Tuvalet kırmakla meşhur Fener taraftarı, özellikle Nalçacılılar’ın coşkulu tezahüratlarıyla  bir kez daha sus pus oldu.

 

Sahada da, başkanları Aziz’in “ben varken bir daha gelemez” dediği Aykut Kocaman futbol dersi verdi. Her zamanki gibi rakibin ateşini ilk dakikalarda söndüren Kocaman’ın öğrencileri, özellikle sağ kanattan Ömer Ali ile rakibini yokladı. Aynı kanattan gelen Nani ve Volkan Şen’in etkili hücumlarını, Skubiç ile yardımlaşan orta saha oyuncuları kolay savdı.

 

20. dakikadan sonra oyunda denge sağlandı ve Konyaspor, rakip ceza sahasına daha cok yaklaşmaya başladı. Rangelov’un harika şutu sönmüş Fener’i hayli korkuttu ve daha sıkı savunma yapmaya başladılar. Volkan Şen bir ara sol bek oynar gibiydi.

 

Ligde Konyaspor yendiği maçta Volkan Şen’in kanat değiştirmesiyle kalesinde gol gören Konyaspor, yine aynı numarayı yedi. Sağ kanada geçen sevimsiz, atılan ters topta Mehmet Uslu’yu kolayca yatırıp yine gol yaptı.

 

Bu arada hakem hemen devreye girdi. Akıl alır gibi değildi. Önce Volkan Şen’in sahaya ikinci topu sokup dalga geçmesine müsaade etti. Sonra Konyaspor’un faullerini es geçti. Hatta faulu yapan tarafın lehine vuruş vermeye başladı. Sanki Konyaspor’un fişini çekmek ister gibiydi. Faul yokken bir de ceza sahası içinde serbest atış verdi. Kaleci Kaya’nın da hatasıyla resim ortaya çıktı: “Finali Galatasaray ile Fenerbahçe’nin oynamasını istiyorlardı”.

 

İkinci yarı Konyaspor oynadı, Fenerbahçe savunma yaptı. Aykut Hoca, Ali Çamdalı’yı bile savunmaya çekip, elindeki tüm hücum oyuncularını sahaya sürdü, pozisyonda buldu ama topun kaleye girmeye niyeti yoktu. Herşeyiyle gol arayan Konyaspor’a kontrataktan yediği üçüncü gol için de diyecek hiçbir şey yok.

 

İkinci maç için şans hayli düşük. Dediğim gibi; finali iki ezeli rakip oynasın ki birileri çok para kazansın istiyorlar. Çirkeflik kazansın, temiz futbol kaybetsin istiyorlar. Bugün kazanıyorlar ama bir gün Anadolu buna son verecek inşallah.

 

Takımı 3-0 geride olmasına, final umudu azalmasına rağmen Konyaspor taraftarının daha bir coşkuyla son dakikaları geçirmesiydi.

 

Tebrikler Konyaspor, tebrikler taraftar. 

Önceki ve Sonraki Yazılar