CHP "Emek Büroları" kuruyor

CHP "Emek Büroları" kuruyor

Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba öncülüğünde hazırlanan "CHP Emek Büroları Yönetmeliği", Parti Meclisinde kabul edildi

ANKARA (AA) - CHP, emekçilerin sorunlarının çözümünde etkin rol oynayacak ve bu yönde politikalar üretilmesine katkı sağlayacak "Emek Büroları" kuruyor.

CHP Basın Biriminden yapılan yazılı açıklamaya göre, İşçi Sendikaları ve Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba öncülüğünde hazırlanan "Emek Büroları Yönetmeliği", Parti Meclisinde görüşülerek kabul edildi.

Yönetmelik kapsamında, parti bünyesinde kurulacak bürolarda, milletvekilleri, Parti Meclisi üyeleri, işçi ve kamu çalışanları konfederasyonlarından temsilciler, akademisyenler ve emekçiler bulunacak.

Genel Merkez, il ve ilçe başkanlıklarında oluşturulacak bürolar ile CHP ile emek hareketlerinin yakınlaştırılması, emekçilerin sorunlarının çözümünün sağlanarak bu yönde politikalar üretilmesi amaçlanıyor.

Veli Ağbaba, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, büroların, her ilin emek alanına göre hareket edeceğini, çalıştaylar, fikir toplantıları ve paneller düzenleyeceğini ifade etti.

Emek bürolarının, Kocaeli'de otomobil fabrikası, Bursa'da tekstil, İzmir'de petrol işçilerinin sorunlarını yerinde tespit edeceğini belirten Ağbaba, emekçilerle, yaşanan sorunlar üzerinden iletişim kurulacağını kaydetti.

AA

Kaynak:Haber Kaynağı