Burkina Faso'da Kurban Bayramı

Burkina Faso'da Kurban Bayramı

Sadakataşı Derneğinin Burkina Faso'daki Kurban Bayramı etkinlikleri kapsamında, Gourcy kentine bağlı Palle köyünde 35 büyükbaş kurbanlık kesilerek etleri ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı

BURKİNA FASO (AA) - Sadakataşı Derneğinin Burkina Faso'daki Kurban Bayramı etkinlikleri dolayısıyla Gourcy kentine bağlı Palle köyünde kesilen 35 büyükbaş kurbanlığın etleri ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Sadakataşı Derneği dünyanın çeşitli ülkelerinde olduğu gibi Burkina Faso'da da Kurban Bayramı etkinliklerini sürdürüyor.

Nüfusunun yüzde 87'si Müslümanlardan oluşan Gourcy kentine bağlı Palle köyüne giden dernek gönüllüleri, bölge halkı ile sohbet etti. Vatandaşlara ve çocuklara şeker dağıtarak bayramlarını kutlayan gönüllüler, Türkiye'den vekaleti alınarak hisselere ayrılan 35 büyükbaş kurbanın kesimini burada yaptı.

Kesimin ardından parçalara ayrılan etler bölgedeki ihtiyaç sahiplerine verilirken, bazı ihtiyaç sahiplerine kurbanlık etleri evlerinde teslim edildi.

Dernek gönüllüleri et dağıtımı sırasında karşılaştıkları çocuklara da şeker ve balon verdi. Türkiye'den gönderilen kurbanlıklar vesilesiyle evlerine et götüren vatandaşlar, dernek gönüllüleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Türkiye'ye duacı olduklarını belirten bölge halkı, "Türkiye rahatsa biz rahatız." mesajını verdiler.

Bu arada derneğin söz konusu köyde daha önce cami ve su kuyusu açtığı bildirildi.

AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :