Serpil Yalçınkaya

Serpil Yalçınkaya

Bugün Allah İçin Ne Tivitledin

Bu bir akıllı telefon olsaydı ilk olarak fiyatını ve özelliklerini merak edecektin.
Kamerasının çözünürlüğünü, hafızasını vs.
Bu bir akıllı telefon değil fakat akıllı kitap!
Neredeyse tamamı akıllı telefon ile ve akılla yazıldı.
Kitabın kamerası yani bakış açısı Rabbin verdiği aklı onun istediği yönde kullanarak üretildi.
Bu kamera ile çektiğin pozlar nerede mi saklanıyor?
"Kitabın hafızası" mı dedin?
Kitap senin hafızanı kullanıyor!

Siz benim neden Tıvitır’a girdiğimi nereden bileceksiniz diyen, kendi tabiriyle ; Ezberleri bozan adam Hasan Uzun

Enterasan bir kitap adı ve enteresan bir önsözle başlayan eser; Kitapta yine eğleneceğiz güleceğiz ama tabi ki yine düşüneceğiz. Bana okurlarım hep sorardı ‘Siz sosyal medyayı eleştiriyorsunuz ama neden kullanıyorsunuz?’ diye. Ben de onlara ‘ Ben sosyal medyayı kullanmayalım demiyorum. Bilinçli ve şuurlu kullanalım diyorum. Hem siz benimneden sosyal medya kullandığımı yakında anlayacaksınız’ diye cevap verirdim. Bu kitabı görünce herhalde anlamışlardır. Elbette sosyal medyaya sadece kitap yazmak için girmiyorum ama üç yıl boyunca sosyal medyada biriktirdiklerim bu kitaba yansımış oldu. Bu süreçte aniden aklıma gelen sözleri anında yazmamda katkıda bulunan cep telefonuma da teşekkürü borç biliyorum.” Şeklinde ilginç bir anlatımla devam ediyor.

Okuması kolay ve kısa sürede tamamlanacak bir eser olmasına rağmen müellifi Hasan Uzun ; “Kitabı bir günde bitirmeni istemiyorum. Hatta bitirdikten sonra da bir kenara koymanı istemiyorum. Her söz üzerinde , okuduktan sonra en az 30 saniye düşünmeni istiyorum” diyor.

Az önce de belirttiğim gibi enterasan, ilginç bir tarzı var Hasan Uzun’un . Farklı tarzda ele alıyor olayları. Nasıl mı? Size kitaptan birkaç örnek cümle aktarayım;

  • Hayatımı yazsam roman olur. Ama ben yazmıyorum. Çünkü melekler zaten yazıyor. En büyük romanı ahirette göreceğiz.
  • Allah’ım çevremde “Şu kitabı okudun mu?” sorusunu sorabileceğim insanların sayısını çoğalt.
  • Ayda 100 sayfa kitap okumayı, Ay’da 100 sayfa kitap okumak kadar zor görenler var.
  • Gözüne taktığın at gözlüğü. Bir an önce at gözlüğü.
  • Benim davranışlarımı burcum değil inancım belirler.Bana burcumu sorma.Ben Ulubatlı'nın İslam bayrağını diktiği burçtayım!
  • Film değil ilmî kitaplar okumak gerek.
  • Kitap işinde iyi para var mı? Diye soruyorlar. Var tabii! Kitaba verilen her para “iyi para”dır. Bu yüzden bu işte “iyi para” var.

Ne demek istediğimi sanırım şimdi daha iyi anladınız efendim. İnsanı daha farklı, mizahi bir dille ikaz etmek isteyen yazar, açıkcası kullandığı üslup ile bunu başarabiliyor. Özellikle kitap okuma alışkanlığı edinmemiş yahut da kısa sürede sıkılan gençlerimize öğüt vermeyi, zihinlerinde yeni şeyler uyandırmayı sağlayacak nitelikte.

Kendisi de oldukça genç olan Hasan Uzun bu şekilde gençlerimize daha kolay ulaşabilmenin yolunu bulmuş, onların daha şuurlu bireyler olarak teknolojiyi kullanmalarının yolunu göstermiş.

Kendisini tebrik ediyor, yeni eserlerini bekliyoruz efendim.

Selametle,ihsanla kalınız.

 

 

Kitap ve Yazar Hakkında Bilgiler

Açıklama: C:\Users\-\Desktop\İçerik.jpg

Yayın Yeri ve Tarihi: ANTALYA, 2015

Yayınevi:  Kentkitap

Baskı: 1.Baskı

Sayfa Sayısı: 154

Temin Adresi: Lotus Yayın Grubu. Gelemiş  M. Tömler S. No 27 Kaş/Antalya

 

Yazar Hakkında

Açıklama: C:\Users\-\Desktop\rOrkV9wE.png


           1989 Salihli doğumlu olan yazar 4 yaşından itibaren Konya'nın Beyşehir ilçesinde hayatını sürdürür. Burada Öğretmen Lisesi'ni bitirdikten 4 yıl sonra da Selçuk Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun olur. Mezun olduğu yıl KPSS'nin iptal edilmesinden dolayı 3 ay içerisinde iki kez KPSS'ye girerek Isparta'nın Yenişarbademli ilçesinde sınıf öğretmeni olarak göreve başlar.
           2012 yılında asker öğretmen olarak Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde görev yapar. Öğretmenlik görevine şu an Hüyük'te, hayatına Beyşehir'de devam eden yazarın müzik dinlemeye ve müzikal eserler söylemeye bir hayli ilgisi var. 25 yaşında yazdığı "Ateş Düşürücü"den önce yazdığı ve ilk kitabı olan, 24 yaşının eseri "Şeytan Arkadaşlık İsteği Gönderdi" kitapları ile ses getiren yazar son olarak "Bugün Allah için ne Tivitledin" isimli eseri ile okurlarıyla buluşmuştur. Yazar 4. ve 5. Kitap çalışmalarına başlamış durumdadır. Hâlen Kanal 42'de, ismini verdiği "Armudun Sapı, Üzümün Çöpü" programını yapmaktadır.
           Şu an Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Üniversitesi'nde kendi alanında master yapan yazar evsiz (evli değil) ve hiç çocuk babası. Aynı zamanda 2 çocuk amcası ve 5 çocuk dayısı. Sosyal medya gözlemciliği de yapan yazarın mal varlığı şu an itibarı ile 716 kitap ve 239 dergiden ibarettir ve gün geçtikçe servetine servet katmaktadır. Not: Yazar, Türkiye'de soyadı ile en uyumlu insanlar kategorisinde başı çekmektedir

Yazarın Diğer Kitapları

Şeytan Arkadaşlık İsteği Gönderdi

Ateş Düşürücü

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum