Bu yol Çalışması daha Ne kadar can alacak...

 Geçtiğimiz  gün  Seydişehir eğitim camiasını yasa   boğan acı bir olay yaşandı. Seydişehir 'in Bostandere kavşağında yaşanan kazada genç bir öğretmen hayatını kaybetti. Feryatlar göğe yükseldi. Allah kimseye böyle acılar yaşatmasın Rabbim tüm yola çıkan insanımızı kazadan beladan korusun, sevdiklerine sağ salim kavuştursun…

Biz gazeteciler için bu tür acı olayların zihinden silinmeyen izleri vardır, Kaza  anında  “babaların oğlum diyerek feryatları, evlatların babam diyen hıçkırıkları, Annelerin yürek yakan ağıtlarını” insan zihninden silmek mümkün değildir.  Gazetecilik işte böyle bir şey, olay yerinde yaşanan acıyı en derinde hissederiz ama bunu anlatamazsınız.

Bu acı olaylar bu şekilde yaşanırken, medyaya yansıyan kısmı ise “trafik kazası 1 ölü 1 yaralı”  olarak okursunuz. Ama olayın arka planında hangi ocaklar söndü, hangi çocuklar yetim kaldı, hangi analar evladını kaybetti, hangi insan can ciğer dostunu kaybetti,   hangi yetişmiş elaman kazaya kurban gitti, hangi aile yok oldu, pek anlatılmaz.

 Rahmetli Erbakan Hocanın açılışını yaptığı, o gün bugündür bir türlü bitirilemeyen Seydişehir-Konya yolundan bahsediyorum. O kadar çok haber yaptık o kadar çok yazı yazdık o kadar çok acı yaşadık ki anlatmakla bitmez, bu yola verilen kurbanların hayatı inanın bir kitap olur.

Bu yolda gayet düzgün olarak bizim bildiğimiz bazı bölgelerinde yapılan çalışmalar nedeniyle birçok alanda tek taraflı olarak trafiğe kapatılmış ve trafik akışı tek şeride indirilmiş durumda.

 Bu son kazanın yaşandığı bölgede bu şekilde tek şeritten trafik akışının sağlandığı bölgelerden sadece birisi.

 Kaza sonrası bazı sürücülerle konuşma fırsatı bulduk.  Bu yolu kullanan sürücülerin birçoğu bu yolda yapılan çalışma nedeni ile kaza tehlikesi atlatıldığını dile getirdi.

 Bu  nasıl   bir iş ki   bu ülkede yol  yapılır insan ölür,  yol yapılmaz insan ölür..

Yıllarca bitmeyen, her sene yeni baştan yeni  çalışma  yapılan bu yollar ne zaman tam anlamıyla bitip yolcuları için daha güven verir bir hale gelecek ....

Halka yapılan hizmet ne zaman halkın canına kast etmeyi terkedecek diye düşünüyor insan....

 Konya  yolunu  çok sık kullanan sürücüler ortada böyle bir durum var. Özellikle kavşaklarda sorun çok daha büyük.

 Dikkat  diyoruz... Allah herkese kazasız  belasız  yolculuklar  versin..  

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.