Bu vatan ne güzel vatan?

      Bu kutsal topraklar üstünde yaşayan ne güzel insanlarız. Bu ANA VATAN  öyle güzel, bereketli  bir Vatan ki bir daha bulunmaz.Şehit Şüheda ,Evliya Enbiya,Seyyid oğlu şehit, yatağı  her yanı.

      İnsanlarımızın yüreklerindeki o Vatan aşkı, ve bayrak sevgisi,  gönlündeki insanlık duygusu, var ya ,Tevhitdeki  inancı ile yüce yaratanın  ulu ALLAHIMIZIN Koruması altındadır kuşkusuz.

     Kıvançlıyız övünüyoruz güveniyoruz  kıyamete kadar da güvenebilirsiniz. Ey insanlık, ey dost geçinen düşman kardeşlerimiz, gafletin mağlubu, dahili ve harici bedbahtlar böylesine ulu bir milletten ne istiyorsunuz.

      İnsanlığa ötedenberi insan gibi yaşama hakkını veren,öğreten  şekillendiren, ne  istiyorsunuz. Asırlardır  uğraşırsınız emekleriniz nafile..Fertlerin olduğu gibi Milletlerin de kaderini ve geleceğini tensip ve tayin eden halkeden  tecelliyatın sahibi var tepemizde. Hazır ve  nazırdır üstümüzde. Hakkı hak bilip batılı batıl bilen  batıldan kaçınan bir milletin evlatlarıyız torunlarıyız. Şükürler olsun.

      Bu yazımda Tarihin derinliklerine inmek istedim . Milletimizin  basiretinin ısbatı olan tarihi  olgulardan savaşlardan kazanılan zaferlerden alınan neticelerin tesadüf olmadığını  hatırlatmak istedim.

      Arşivimdeki kayıtlara göre atalarımız hak ve adalet uğruna cepheden cepheye koşarak fırtınalar estirmiş 1299  yılında  büyük OSMANLI DEVLETİ kurulmuş.Cumhuriyetin ilanına kadar  neler olmuş neler. Bu zaferlere tesadüf diyemeyiz.

     Varna zaferi.yıl 1444. Kıbrıs devletinin kuruluşu.Niğbolu zaferi.25-eylül 1396.Kosova zaferi 10 –ağustos-1389, BÜYÜK Selçuk devletinin kuruluşu  tarih 1030.. Mısırın fedhedilişi Mercidabık zaferi. Kabenin imparatorluğa ilhakı. Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşu,Çanakkale zaferi,İstiklal savaşı, milli mücadele.Hatayın kurtuluşu , OTUZ Ağustoslar daha var var var çok var.

      Şimdi de dağları inleten,dostu sevindirip düşmanı düşündüren dize getiren, dağları delip tüneller açan denizin altından  tüneller açıp Avrupayı aşya ya bağlayan, Hızlı tirenlerin sefası ile vatandaşını rahata eriştiren, Göksu nehrini  daları delip Konya ovasına döktüren, huzur içindeki vatandaşını dahada huzura kavuşturmak için var gücü ile çalışan,Köyleri şehir şehirleri süper şehir yapan Seçimle iş başına gelmiş  başarıdan başarıya koşan hükümetin ve dünyayı düşündüren ŞANLI TÜRK ORDUSU sayesinde ayakta duran insanımız ve geleceğin teminatı sağlam ekonomimiz ile Allahımıza şükredelim.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.