Bu feryadları duyan var mı?

Uluslar arası emperyalist planların neticesinde Müslümanların yaşadığı coğrafyalar kan gölü. 

Suriye, Irak, Afganistan, Filistin, Doğu Türkistan,  Mısır, Yemen, Afrika’da yaşananlar, nereye varacağı kestirilemeyen çatışmalar.

Irak Şam İslam Devleti ( İŞİD )terör örgütünün Irak'ın orta ve kuzey kesimlerindeki son saldırılarından dolayı 200 bini aşkın Türkmen evlerini terk edip zor şartlar altında kamplarda yaşamaya başladı.

Siyonist rejimin sivil askerlerin 16 yaşındaki Filistinli Muhammed Hudeyr'i diri diri yakarak öldürmesinden sonra başlayan hava bombardımanında ölü sayısı her geçen gün artıyor.

 Rahmet ayı Ramazanda özellikle Müslüman halkların yaşadığı coğrafyalar kan gölü. 

Gazze'ye sistematik olarak yapılan hava saldırılar, yıllardır tanık olduğumuz, nefreti besleyen, bildik İsrail saldırıları.

Şeyh Ahmet Yasin ve Abdülaziz Rantisi gibi Hamas liderlerine yapılan suikast saldırılının bir benzeri ile dün yapılan füze saldırısıyla İzzeddin El Kassam komutanlarından birisi daha şehit oldu.

İsrail durup dururken Gazze'ye saldırıları neden başlattı dersiniz Gazze saldırılarının arkasında ne var?

Türkiye'nin ve bölgenin dikkatini yeniden bölgeye çekerek Suriye-Iraktaki yapılan operasyonları bu bölgede uygulanan planları dikkatlerden kaçırma projesi mi acaba?

 Biz biliyoruz ki, yüz yıl önce cetvelle çizdikleri haritalarla bu coğrafyayı parçalara ayıranlar şimdi ikince kez ve daha küçük parçalara ayırıyor.

Gazze bombalanıyor. Halep bombalanıyor. Irak'ın her yeri bombalanıyor.

İsrail rejimi Başbakanı Netanyahu’nun, hemen, ‘Bağımsız Kürdistan’ın kurulmasını İstedikleri’ni dile getirmesi  pek   bunu  en açık göstergesi..

Dün akşamki haberlerde mülteci  durumuna  düşen Türkmenlerden  feryat sesleri   yükseliyordu.  Bir aile reisi üç gün yiyecek bir şey bulmadıklarını söylüyordu.

Gazze’den aynı şekilde yardım feryatları yükseliyor.

Pekala, biz ne yapıyoruz Ramazanı festivale çeviren bizler midemiz şişene kadar yiyip içip eritmek için sabahlara kadar sokaklarda dolaşıyoruz.

 Beyler biz bunun hesabını çok zor veririz… Orda kardeşlerimiz mübarek Ramazanda yiyecek bir şey bulmadıkları için iftar edemiyorsa inanın bunu hesabını  biz  çok zor veririz.

Not:  Türkmenler için İHH’nın Konya’da yardım kampanyası devam ediyor,  Gazze için Seydişehir’de Gönülbağı Derneğinin yardım kampanyası devam ediyor.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.