Bu bir siyasi intihardır!

Yeni vekiller hükümet kurmayı beceremedi, beklenen oldu, Türkiye erken seçime gidiyor. 

Geçen haftaki “İnadına AK Parti CHP Koalisyonu” isimli yazımda bir erken seçim sonrası AK parti tek başına iktidara gelirse sıkıntı yok. Peki, durum böyle olmazda koalisyon görüşmeleri tekrar başlarsa, 7 Haziran seçimleri sonrası yaşananları tekrar yaşayacağımız muhakkaktır demiştim.

Bugünde soruyorum, erken seçim sonrası durum aynı olursa bugün uyumsuz görünen MHP o zaman ne yapacak?

Yapacağı belli, bugün koalisyon için bütün kapıları kapatan MHP, AK Parti’yle dört yıllık koalisyon için evet diyecek.

Böyle bir tablo benim beklentim, benim hayalim. Çünkü ilk erken seçimden sonra kaybedeceği oylar, MHP nin aklını başına mutlaka getirecektir.

Peki, O zaman böyle bir teklif yapılacak mı? MHP bugünkü siyasi gücünde olacak mı? Onu da Allah bilir.

MHP ye yazık oldu, elindeki tarihi fırsatı kaçırdı. Şimdi 7 Haziran seçimlerinin oy kaybeden CHP nin ve AK partinin oylarının, yapılacak erken seçim de yükselmesinin tek sorumlusu MHP olduğunu söylersem, ilk anda tepki gösteren okurlarım sakin kafayla düşündükleri zaman bana hak vereceklerdir.

MHP’nin bugünkü tutumu sadece erken seçimlerde oy kaybedip AK parti ve CHP nin oylarının yükselmesine sebep olmayacak, aynı zamanda hiçbir şekilde bir araya gelmeyiz dediği HDP gibi bir partiye, erken seçime kadar dört bakanlık hediye etmişte olacaktır.

Peki, MHP bunları bilmiyor mu? Neden AK partiye destek vermedi? Bunu da Sayın Devlet Bahçeli”nin yazılı açıklamasına bakarak bir değerlendirme yapalım.

Sayın genel başkan, 7 Haziran sonrası ortaya koyduğu kırmızı çizgilerini çiğnetmeyeceğini, hükümeti AK Parti-CHP ya da AK Parti HDP kurması gerektiğini söyledi, ve seçmen”in MHP ye Ana muhalefet görevi verdiğini savundu.

Sayın başkanın bu açıklamasında ilk çelişki hemen kendini gösterdi, AK Parti HDP ile koalisyon kurarsa MHP nasıl Ana muhalefet partisi olacak, onu bana biri anlatsın,

 

Sayın başkan "AKP ile CHP'nin Bir Koalisyon Hükümeti Kurması Daha Fazla Vakit Kaybetmeksizin Sağlanmalıdır" diyor.

Sayın başkan, buda olmadı, onlar hükümet kurmayı beceremedi, Ülkede kan gövdeyi götürüyor. Keşke yıllar önce ülkeyi zor durumdan kurtarmak isteyen bir genel başkanın tarihe mal olmuş sözünü hatırlayıp sadece üç ay AK partiye KERHEN destek verebileceğini söyleseydin de, bizde bu tür bir yazı yazmaya mecbur kalmasaydık.

 

Sayın başkan “AKP-MHP Arasında "Savaş Koalisyonu" Kurulacak Diyerek Yaygara Koparanlar” diyorsun, keşke bu zor durumda ülke ilan edilmemiş bir savaş içerisinde iken böyle bir koalisyon kurulsaydı da, AK partinin yapamadığını üç ayda siz yapsaydınız ülkeyi bu hainlerden temizleseydiniz.

 

Sayın başkan "Partimiz boş bahanelere sığınacak kadar hazırlıksız ve korkak değildir" diyorsun, bu sözlerinizde bize hiç inandırıcı gelmedi.

 

Sayın başkan; "MHP önce ülkem ve milletim; sonra partim ve ben ilkesinden taviz vermeyecek kırmızıçizgilerini çiğnemeyecektir" diyorsun, çokta güzel diyorsun, peki şimdi ne olacak sayın genel başkan...

 

Keşke bu dediğini gerçekleştirseydin, Kerhen destekleseydin ve bizlerin ve vatan sevdalılarının gönlünde taht kursaydın sayın başkan...

Kritik durumlarda senden böyle bir tavır hiç görmemiştik, keşke bugünde aynı ilkeli duruşunu gösterseydin,

Sayın genel başkan, hani gerekirse taşın altına elinizi koyardınız, ne oldu da parmağınızı bile koymadınız?, çok merak ediyorum.

Buradan size söyleyeceğim tek bir şey var, bu yaptığınız SİYASETEN İNTİHARDIR. Ne olur bu hatadan dönün,

Türkiye’de neler oluyor? Kimler baskı yapıyor?, bunları da bize tek tek anlatın lütfen.

Aksi halde, ilk seçimlerde …..

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum