Bu ayıpla mı gezeceksiniz?

Geçen haftaki yazımı okuyanlar bana o kadar çok tepki gösterdiler ki; yapılanlara karşı bu kadar hafif bir yazı yazılır mı diye?

Söylenen sözün ağırlığının bilincinde olarak yapılan bazı yanlışların basına yıkılmaya çalışıldığını elbette bende görüyorum. Ereğli basını öncelikle Ereğli demekten asla geri durmaz. Ama kimse habercilere şunu yaz, şunu yazma deme hakkına sahip değildir. Bizimde eksiklerimiz varsa söylenir bizde düzeltme yoluna gideriz.

Geçen hafta yaşananları Ereğli’de bilmeyen kalmadı. Bunu tekrar tekrar yazmayacağım.  Hala Ereğli Belediyesi tarafından söylenenlere karşı bir özür ve düzeltme gelmedi. Sayın başkanla yaptığım telefon görüşmesinde bunu yapacağını söylemişti. Kullanılan cümlenin kastını aşan bir cümle olduğunu bunu kulüp müdürüne söylediğini ifade etmişti. Kulüp müdürüne “yanlış konuştun” dediğini söyleyen Başkan Özdoğan, bunu hala kamuoyuna açıklamadı. Ereğli’deki basın mensuplarını zan altında bırakan bu ifadenin düzeltilmesini istiyorum. Düzeltilmediği takdirde vatandaşlarımızın haber alma özgürlüğünü kısıtlamadan Belediyeye ait bütün programlara bundan sonra kendi imkânlarımla gideceğimi ve hiçbir ikramlarını kabul etmeyeceğimi belirtiyorum. Diğer arkadaşlarımızın da bunu aynen böyle yapacaklarını tahmin ediyorum.  Hala da aklım almıyor belediye başkanı ile basın neden karşı karşıya getirilmek istendi. Bunda da kısmen başarılı olundu. Oyunu sahneye koyanlar iyi oynadılar. Birkaç yerde hata yapmasalardı.

Yerel seçimler öncesi yapılan hamlelerin Başkanı yıpratma politikası olduğunu düşünüyorum. Başkanın da buna imkân vermemesini, verdiği takdirde etrafında onu sevenlerini kaybedeceğini düşünüyorum. Şampiyonluk kutlama programında gördük ki voleybolcu kızlar kime tezahürat yaptı. Her imkânı, aldığı bir sürü tepkiye rağmen kızlara sunan Başkan Özdoğan’a en büyük tezahüratı yapmaları gerekirdi.  O kalabalık önünde başkan takdir görmeliydi.

Son söz olarak basın Belediye başkanından ne istedi ise açıklansın arkadaşlarımızın evinde eşine çocuğuna karşı sorumlulukları var. Açıklamazsanız bizim açıklayacaklarımızı takip edeceksiniz. İnşallah bu konuyla ilgili son yazım olur.

***

Sevgili Hacı Mustafalılara üzücü bir haberim var. Onlar bu yıl içinde sağlık ocağı yapılacağını düşünüyorlardı. Ben bu konuyu il Genel meclisinde araştırdım. 2008 yılı programında sağlık ocağı projesi yok. 2009 yılı bütçesine alınır mı bilemem. Tam seçim zamanına denk geliyor. Onun için sağlık ocağı beklentisine girmemenizi tavsiye ederim. Yok, Ereğli Belediyesi kendi imkânlarını kullanarak bir sağlık ocağı kazandıracaksa çok iyi olur.

Bunları yazarken Sayın Milletvekilimize sağlık ocaklarını yaptırmıyor diye laf edenlerin basit insanlar olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Programa alınmayan yerleri belli olmayan acaba hangi sağlık ocağına engel olmuş? Bilen varsa gelsin. Yoksa ahlaksızlığa gerek yok.

Bu arada Ereğli Belediyesi bir projeye de daha imza atıyor. Yıllardır sağlık skandalı olarak duran Acil servisinin yapımı için meclisinden onay aldı. Hastane bütçesi neredeyse Ereğli Belediyesinin 2 katı olduğunu biliyoruz. bunu da belediyemiz yapacak. Şimdiden hayırlı olsun…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.