Bozkırlılar Adem Esen’e konuk oldu

Selçuklu Belediyesi’nin Sille Konağı’nda sürdürdüğü “Kent Sohbetleri”nde hafta sonu Bozkır’ın sivil toplum örgütü yöneticileri ve üyeleri konuk oldu. Selçuklu Belediye Başkanı Doç. Dr. Adem Esen, “Hepimiz bu bozkırlara, şehre ve insanlarına hizmet etmek için çalışıyoruz” dedi. Coğrafyamızın en otantik merkezlerinden Sille’de her santimetrekaresi tarih kokan görkemli konakta yapılan toplantıda, Konya ve Selçuklu için yapılması öncelikli projeler üzerinde duruldu. Selçuklu Belediye Başkanı Doç. Dr. Adem Esen Bozkır’ın yetiştirdiği kanat önderlerine belediyesinin çalışmaları hakkında bilgi verirken, konuklarıyla Konya’nın öncelikli sorunlarını tartıştı.

Bozkırlılar Kültür, Folklar ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Yılmaz başta olmak üzere, saçlarını ve sakallarını hizmet odalarında ağartan Çumra eski Belediye Başkanlarından Zeki Sayıcı, Anavatan Partisi’nin efsane isimlerinden Karatay ilçesi eski başkanlarından Hacı Ali Bozdam, Bozkır Belediye Başkanı Mehmet Akif Ülker, Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Kurtuluş Özdemir, İnkılap Tarihi okutmanı Ahmet Atalay ve çok sayıda Bozkırlı bu sohbette yer aldı. Burada tarihi köşkü dolduran Bozkırlıların isimlerinin hepsini yazamıyoruz. Bundan dolayı Bozkır’ın seçkin ve saygın isimlerinin bizi anlayışla karşılayacağını umut ediyoruz. Şakayla karışık köşemizi isimlerle doldurduğumuz zaman patronun köşemizi elimizden alacağından korkuyorum. Bu toplantıda yapılan Selçuklu Belediyesi’nin hizmet sunusunu gözlerini kırpmadan izleyen Belediye Başkanı Mehmet Akif Ülker’in, ilçe koşullarına uyacak dört yada beş projeyi yakında Bozkır’a aktaracağını öğrenmekten mutluluk duyduğumu yazmazsam uykularımın kaçacağını bilmenizi istiyorum. Projelerin isimlerini Bozkır Belediyesi bütçesiyle ilintili olacağı için şimdiden açıklamıyorum. Bu açıklamanın Mehmet Akif Ülker tarafından kamuoyuna duyurulmasının etik olacağını düşünüyorum.

Benim, çocukluk yıllarımdan bugünkü Azerbaycan Caddesi Hasırcılar sokaktan ağabeyim olan İstanbul Siyasal Bilgiler Fakültesi, İlahiyat Fakültesi ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Haseki Eğitim Merkezi mezunu Doç. Dr. Adem Esen, sohbette Konya’yı her alanda en ileri noktaya taşımak için uğraş verdiklerini ve herkesin bu konuda üzerine düşeni yapması gerektiğini ifade etti. Selçuklu Belediye Başkanı Doç. Dr. Adem Esen, gerek kurumlar ve gerekse Sivil Toplum Kuruluşlarının varlık amacının bozkırlara ve üzerinde yaşayanlara hizmet olduğunu belirtti. Esen, “Belediye olarak üzerinde durduğumuz en önemli konu toplumsal birlik ve yönetimin tabana yayılmasıdır. Her kesimden ve her meslekten hemşehrimizi yönetime katılmaya davet ediyoruz. Gerçekleştirdiğimiz Kent Sohbeti Toplantıları’nda da asıl hedefimiz budur. Bizler belediye ve resmi kurumlar olarak, sizlerde sivil örgütler olarak hepimiz bu topraklara hizmet için varız. Konya’nın tüm sorunlarının belirlenerek giderilmesi için güçlerimizi birleştirerek elimizden gelen gayreti göstermeliyiz. Kökleri Bozkır ilçesine bağlı olan sizlerin de, bu şehirde sayınızın dikkate alınması gereken yoğunlukta olduğunu biliyorum. Toplantımıza katıldığınız için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bozkır’ın sivil toplum örgütü yöneticileri ve üyeleri de Selçuklu Belediye Başkanı Doç. Dr. Adem Esen ve Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Kaplan’a bu toplantının düzenlenmesinde gösterdiği gayret için teşekkür ettiler. Bozkırlılar, “Sayın Adem Esen, sizi en kısa zamanda Bozkır’da konuk etmek istiyoruz. Şehrin sorunlarına samimiyetle yaklaşarak çözüm aradığınızı, akılcı projelerinizle borçsuz bir belediye oluşturduğunuzu öğrenmekten memnuniyet duyuyoruz. Sizin şahsınızda tüm Selçuklu Belediyeyi çalışanlarına teşekkür ediyoruz” dediler.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.