BOTAŞ'ın ihalesine 7 teklif

BOTAŞ'ın ihalesine 7 teklif

Marmara Ereğlisi LNG gönderim kapasitesinin artırılması yapım işi ihalesinde en düşük teklifi, 42 milyon 770 bin dolarla China Tianchen Engineering Corporation verdi

ANKARA (AA) - Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ) tahmini bedeli 60 milyon 656 bin 616 dolar olan Marmara Ereğlisi LNG gönderim kapasitesinin artırılması yapım işi ihalesine, 7 teklif geldi. İhalede en düşük teklifi, 42 milyon 770 bin dolarla China Tianchen Engineering Corporation verdi.

BOTAŞ Genel Müdürlüğü binasında yapılan ve Genel Müdür Yardımcısı Nedim Özyol'un komisyon başkanlığını yürüttüğü ihalede, firmalar tarafından gönderilen teknik ve mali teklif zarfları açılarak incelendi.

İncelemede, China Tianchen Engineering Corporation ve China Chengda Engineering Co LTD'nin eksik belge verdiği tespit edilirken, Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret AŞ ile Alson Enerji ve İmar AŞ'nin mali teklif yerine, teşekkür mektubu ilettiği kaydedildi.

Marmara Ereğlisi LNG gönderim (Send-Out) kapasitesinin artırılması yapım işi ihalesine teklif veren diğer firmalar ve önerdikleri rakamlar ise şöyle:

- China Tianchen Engineering Corporation : 42 milyon 770 bin dolar

- Ahmet Nihat Özsan İnşaat San. AŞ : 42 milyon 900 bin dolar

- Çalık Enerji San. Ve Ticaret AŞ : 44 milyon 364 bin 500 dolar

- Metag İnşaat Tic. AŞ - Atilla Makina Montaj İzo. Taah. İnş. Tur. Nak. San. ve Tic. LTD ŞTİ İş ortaklığı : 29 milyon 500 bin dolar ve 56 milyon lira (17,5 milyon dolar)

- Rönesans Endüstri Tesisleri İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ : 51 milyon 497 bin 950 dolar

- China CAMC Engineering CO LTD - China Huanqui Contracting and Engineering CO LTD İş ortaklığı : 69 milyon 080 bin dolar

- China Chengda Engineering Co LTD : 111 milyon 880 bin dolar


AA

Kaynak:Haber Kaynağı