Bizimkiler dua okuyor, onlar dua YA PI YOR LAR...

 

Sevgili nitelikli okurlar , yazının başlığı Fikret Coşar isimli arkadaşıma ait.

Nasıl oluyor da dünyanın en çok dua eden ümmetiyken, aynı zamanda en çok zulüm gören ümmeti oluyoruz. O kadar dua, milyonlarca Fetih suresi nereye gidiyor..? Neden kardeşlerimizi kurtarmıyoruz..? Kurtulmayı geçtim neden acıları her geçen gün daha da artıyor..? Neden hiç dua etmeyen hatta inanmayan kafirler bu dünyanın en refah içinde yaşayanları ve neden hiç bir kafir toprağında göz yaşı yok..??

Çünkü onlardan biri zulüm gördüğünde dua ile yetinmezler, İncil’den ayet de okumazlar; birleşip, silahlanıp kardeşlerini kurtarırlar. Biz ise birkaç video ve resim paylaşır, ilgili video ve resimleri gördükçe de dua ederiz. Bir de Fetih suresi zinciri yaptık mı değme keyfimize. Müminlik görevimiz tamamdır artık.

Aslında biz neyiz biliyor musun Müslüman..? İnandığımızı iddia ettiğimiz Yaradan'ın ne istediğinden bile bi haber, zincir yaptığımız milyonlarca Fetih suresinde bir kez olsun "Allah bize ne diyor diye merak etmeyen" ve dolayısıyla birinden bile hakkıyla nasiplenemeyen, Allah'ın bize verdiği görevi geri O'na Rabbimize yüklemeye çalışan, kolaycı, nemelazımcı, uyuşuk, zavallı bir ümmet olduk...

Oysa binlerce kez okuyup üflediğimiz kuran,da Allah diyor ki;

" Allah dileseydi, meleklerden ordular gönderip zalimleri helak edebilirdi. Fakat bu şerefli görevi mü'minlere verdi ve yeryüzünde adaleti egemen kılmak için mücadele etmelerini emretti..."

Biz ise "Hayır Allah'ım, vallahi olmaz, Sen yap!!" diyoruz..

*Rabbimiz; İsra 13'te "Biz, her bir insanın kaderini kendi çabasına bağlı kıldık." diyor*demiyor mu hani çaba?

Biz ise ; "hayır Allah'ım, bak biz zincir yaptık, lütfen rica ediyoruz, bizi yorma şimdi" diyoruz. Hz Ömer (ra) kabrinden kalksa hepimizin yüzüne tükürürdü herhalde.

Zira onlar mazlumlar için hiç bir zaman Fetih suresi okumakla yetinmediler, güçleri yetiyor ise ve ortada bir zulüm var ise gidip kâfirin canına okudular. Seninde gücün varsa ortada zulüm varsa kâfirin canına oku.

Çünkü onlar Tevbe 14'teki Allah'ın sözünü milyon kez evirip çevirip okumadılar, yol gösterici bir rehber bilip adam gibi bir kez uyguladılar;

*TEVBE-14: Onlarla savaşın ki, Allah onları sizin elinizle cezalandırsın, rezil etsin onları, yardımıyla sizi onlara karşı zafere erdirsin, mü'min bir topluluğun yüreklerine su serpsin,)*

Müslümanlar, birey, toplum, ülke ve ümmet olarak fiili düzlemde yapabileceklerimizi , Allah'a havale ettikçe bizler, bu acıları yaşamaya devam edeceğiz...

Zira zulmün adı dün Halepçe'ydi, bugün Halep ve Arakan

img_20170905_195516-(1)-001.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum